UAE Tour. Czasówka dla ekipy Soudal-Quick Step, Lucas Plapp liderem

Lucas Plapp liderem UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Lucas Plapp liderem UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach ArabskichPAP
Belgijska grupa Soudal-Quick Step wygrała drużynową jazdę na czas – drugi etap wyścigu kolarskiego UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tuż za nią uplasowała się EF Education-EasyPost z Łukaszem Wiśniowskim. Nowym liderem jest Australijczyk Lucas Plapp z Ineos Grenadiers.

Soudal-Quick Step, w której barwach jeździ m.in. aktualny mistrz świata Belg Remco Evenepoel, na bardzo płaskiej, ponad 17-kilometrowej trasie wokół portu Khalifa uzyskała czas 18 minut i 17 sekund.

Drugie miejsce, ze stratą zaledwie jednej sekundy, zajęła amerykańska grupa EF Education-EasyPost z Wiśniowskim w składzie, jedynym Polakiem startującym w tegorocznej imprezie.

Trzecia była brytyjska ekipa Ineos Grenadiers – trzy sekundy za zwycięzcami.

I właśnie kolarz z Ineos Grenadiers – Australijczyk Lucas Plapp – awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Taki sam czas ma drugi w zestawieniu Evenepoel.

Wiśniowski zajmuje 121. miejsce – strata 3.29 do Plappa.

Siedmioetapowy wyścig zaliczany do cyklu Pro Tour zakończy się w niedzielę.

Wyniki 2. etapu, drużynowa jazda na czas (Khalifa Port - Khalifa Port, 17,3 km):