Trzecie miejsce Urszuli Hofman na Gyoer European Open. Polka pokonała Oceane DiarrassoubęPAP
Judoczka Urszula Hofman w wadze +78 kg zajęła trzecie miejsce w Gyoer European Open. Zawodniczka KS Polonia Rybnik pokonała przez ippon Francuzkę Oceane Diarrassoubę. W turnieju, który zaliczany jest do kwalifikacji olimpijskich, startowało 19. reprezentantów Polski.

Hofman wygrała swoją grupę, zwyciężając wyżej notowane rywalki. Najpierw przez waza-ari pokonała Francuzkę Lucie Dupin, a później Ukrainkę Rusłanę Buławinę.

Polka w półfinale uległa przez ippon późniejszej triumfatorce tej kategorii Holenderce Paulien Sweers. Hofman w walce o trzecie miejsce wygrała z Francuzką Diarrassoubą przez ippon i zdobyła 350 pkt do rankingu. Dzień wcześniej Natalia Kropska w wadze 63 kg zajęła drugą lokatę. Zawodniczka GKS Czarni Bytom w finale przegrała przez waza-ari z Hiszpanką Arielą Sanchez Benitez.

W zawodach na Węgrzech wystąpiło blisko 400 judoków z 35 krajów. Ośmioro reprezentantów Polski zostało zgłoszonych do wysoko punktowanego turnieju Grand Slam w Baku, który zaplanowany jest w dniach 16-18 lutego.