Maria Sakkari z awansem do trzeciej rundy. Arantxa Rus nie zdołała pokonać Greczynki

Rus nie zdołała wygrać z Sakkari
Rus nie zdołała wygrać z Sakkari Profimedia
Arantxa Rus (56. WTA) nie zdołała awansować do trzeciej rundy Wimbledonu. Holenderka przegrała w dwóch setach z rozstawioną z numerem dziewiątym Marią Sakkari 5:7; 3:6.

Rus utrudniła zadanie Sakkari i w piątym gemie pierwszego seta była bliska przełamania, jednak Greczynka utrzymała serwis i powtórzyła ten sam wyczyn w siódmym gemie, kiedy ponownie broniła break pointa.

Tam, gdzie Rus nie wykorzystała swoich szans na przełamanie, Greczynka to zrobiła. Przy stanie 6:5 dla Sakkari, Rus przegrywała 0-40 i przegrała pierwszego seta.

W drugim secie było mniej szans dla Rus, która była w stanie utrzymać się w grze do stanu 4:3 dla Sakkari. W ósmym gemie sprawy znowu potoczyły się źle dla Holenderki, która musiał przełknąć kolejną porażkę.

Sakkari zaserwowała na koniec meczu i nie miał już więcej kłopotów.

Eliminacja Rus oznacza, że Holandia nie jest już aktywna w grze pojedynczej. W turnieju mężczyzn Tallon Griekspoor i Botic van de Zandschulp również przegrali swoje mecze wcześniej tego dnia.