Holger Rune obronił piłki meczowe, gdy serwis rywala na Wimbledonie zawiódł i gra dalej

Holger Rune i Alejandro Davidovich Fokina spotykają się przy siatce po czterogodzinnej walceReuters
Holger Rune obronił dwie piłki meczowe, aby pokonać Alejandro Davidovicha Fokinę i awansować do finałowej szesnastki Wimbledonu. Hiszpan musiał żałować, że zdecydował się serwować dołem przy stanie 8:8 w super tie-breaku, gdy do zwycięstwa brakowało mu zaledwie dwóch punktów.

Duńczyk wygrał 6:3; 4:6; 3:6, 6:4; 7:6(8) po tym, jak Davidovich Fokina zaserwował dołem przy stanie 8:8 w tie-breaku ostatniego seta.

Holger Rune szybko sobie z tym poradził, wykorzystując piłkę meczową.

"Nie spodziewałem się takiego podania, ale szybko do niego doszedłem" – powiedział Rune po czterogodzinnym starciu, w którym zdobył 19 asów przy 61 winnerach.

Holger Rune obronił piłki meczowe w 10. gemie ostatniego seta, a następnie odrobił straty z 2:6 i 5:8 w super tie-breaku, wygrywając pięć punktów z rzędu.

O miejsce w ćwierćfinale 20-latek powalczy z Francesem Tiafoe lub Grigorem Dimitrovem. To spotkanie zostało przerwane z powodu opadów deszczu przy prowadzeniu Bułgara 2:0 w setach.