Tenis Flash: Vekić poradziła sobie z Sun. Jannik Sinner żegna się z Wimbledonem!

Carlos Alcaraz marzy o obronie tytułu na Wimbledonie
Carlos Alcaraz marzy o obronie tytułu na WimbledonieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:16 Mamy ostatnią zwyciężczynię dnia i jest nią będąca w doskonałej formie Jasmine Paolini, która pokonała Emmę Navarro 6-2, 6-1 w zaledwie 58 minut. Siódma rozstawiona w oszałamiającym stylu awansowała do finału French Open w zeszłym miesiącu i o miejsce w finale angielskiego turnieju zmierzy się z Donną Vekić.

Więcej w artykule.

19:53 Trzeci rozstawiony Carlos Alcaraz (21) odrobił straty z pierwszego seta i pokonał Tommy'ego Paula (27) 5-7, 6-4, 6-2, 6-2 na korcie nr 1, awansując do finałowej czwórki. Broniący tytułu Hiszpan w półfinale zmierzy się z Daniilem Miedwiediewem.

19:15 Carlos Alcaraz jest już tylko seta od półfinału Wimbledonu. Hiszpan prowadzi 2:1 w setach!

18:44 Jannik Sinner odpada z tegorocznego Wimbledonu na etapie ćwierćfinału! Światowy numer jeden musiał uznać dziś wyższość Daniiła Miedwiediewa, który wygrał 6:7(7); 6:4; 7:6(4); 2:6; 6:3. Włoch mimo porażki rundę wcześniej niż rok temu na pewno pozostanie na czele rankingu po zakończeniu turnieju. Czytaj więcej

17:35 Jannik Sinner zmagał się z problemami zdrowotynimi w trzecim secie. Prawdopodobnie miał zawroty głowy, wziął przerwę medyczną i wyszedł z kortu. Włoch przegrywał już 3:5, zdołał wyjść na 6:5 i miał piłki setowe, ale ostatecznie przegrał trzecią partię w tie-breaku.

17:30 Katarzyna Kawa (186. WTA) awansowała do drugiej rundy turnieju rangi WTA 125 w Bastad. Anastasiya Sobolva (230. WTA) wygrała pierwszego seta 6:2, a w drugim takim samym stosunkiem wygrała Polka. W trzeciej partii Kawa miała już 4:2, ale to Ukrainka serwowała przy stanie 5:4 na zakończenie meczu. Ostatecznie Katarzyna wygrała 2:6; 6:2; 7:5. Jej kolejną przeciwniczką będzie rozstawiona z numerem drugim – Jaqueline Cristian (62. WTA).

17:26 Weronika Ewald (669. WTA), Olivia Lincer (681. WTA) i Joanna Zawadzka awansowały do drugiej rundy turnieju ITF W15 w Kozerkach.

16:30 Za około 10 minut na korcie numer jeden rozpocznie się spotkanie Carlos Alcaraz – Tommy Paul

16:25 Mamy wyrównanie w meczu panów! Daniił Miedwiediew wygrał drugiego seta z Jannikiem Sinnerem 6:4!

16:20 Donna Vekić (37. WTA) pierwszą półfinalistką tegorocznego Wimbledonu! Chorwatka przegrała inaugurującą partię z rewelacją turnieju Lulu Sun (123. WTA), ale w dwóch kolejnych była górą i wygrała 5:7; 6:4; 6:1. Tym samym Vekić awansowała do swojego pierwszego półfinału wielkoszlemowego w karierze w wieku 28 lat. Czytaj więcej

15:53 A, więc stało się! Federico Coria (72. ATP) będzie rywalem Maksa Kaśnikowskiego w drugiej rundzie challengera w Salzburgu. Argentyńczyk pewnie pokonał 6:3; 6:4 Davida Jordę Sanchisa (315. ATP).

15:48 Jannik Sinner obronił piłkę setową w tie-breaku pierwszego seta w starciu z Daniiłem Miedwiediewem i wygrał go 7:6(7). Natomiast Donna Vekić doprowadziła do trzeciego seta w meczu z Lulu Sun! W meczu pań czas na decydującą partię.

15:40 Filip Peliwo (505. ATP) awansował do drugiej rundy turnieju rangi ITF M25 w Nottingham. Polak w pierwszym meczu pokonał 6:0; 6:3 Pavlosa Tsitsipasa, brata znanego tenisisty – Stefanosa

14:10 Rozpoczynamy rywalizację na korcie numer jeden! Lulu Sun gra z Donną Vekić pod zamkniętym dachem, ponieważ pada w Londynie.

13:00 Maks Kaśnikowski (193. ATP) trafił w pierwszej rundzie challengera w Salzburgu na wyżej notowanego reprezentanta gospodarzy, ale Filip Misolic (180. ATP) postraszył Polaka tylko na początku meczu, kiedy wyszedł na prowadzenie 3:0, a następnie miał 4:2. Od tamtej pory Maks wygrał sześć gemów z rzędu i cały mecz 6:4; 6:2. W kolejnej rundzie na Kaśnikowskiego może czekać wyjątkowo trudne zadanie, bo być może zmierzy się z turniejową jedynką – Federico Corią (72. ATP). Argentyńczyk gra właśnie mecz pierwszej rundy, a jego rywalem jest kwalifikant – David Jorda Sanchis (315. ATP).

08:36 Wtorek to czas na wyłonienie pierwszych półfinalistów Wimbledonu. Dziś czekają nas cztery mecze ćwierćfinałowe po dwa w turnieju pań i panów. O miejsce w najlepszej czwórce powalczą:

Jannik Sinner (1) – Daniił Miedwiediew (5)