Miedwiediew awansuje do ćwierćfinału po kontuzji Dimitrowa już  w pierwszym secie
Miedwiediew awansuje do ćwierćfinału po kontuzji Dimitrowa już w pierwszym secieAFP
Rozstawiony z numerem piątym Rosjanin Daniił Miedwiediew otrzymał w niedzielę wolną drogę do ćwierćfinału Wimbledonu, ponieważ Grigor Dimitrow musiał zrezygnować ze starcia w czwartej rundzie z powodu kontuzji. Zapowiadający się na bardzo wyrównany, mecz skończył się po ośmiu gemach.

Daniił Miedwiediew prowadził 5:3 w pierwszym secie na korcie pierwszym, po czym rozstawiony 1z nr 10 Bułgar Dimitrow zdecydował się wycofać, ponieważ miał trudności ze swobodnym poruszaniem się.

Dimitrow doznał kontuzji kolana, gdy poślizgnął się po objęciu prowadzenia 3:0. Skorzystał z przerwy medycznej, po czym bezskutecznie próbował kontynuować grę, przegrywając gem za gemem.

W ćwierćfinale czeka Sinner

Były mistrz US Open Miedwiediew zmierzy się w kolejnym meczu z liderem rankingu Jannikiem Sinnerem o miejsce w półfinale. 28-letni tenisista dotarł do półfinału w swoim najlepszym występie w All England Club w zeszłym roku, zanim przegrał z ostatecznym mistrzem Carlosem Alcarazem.

Miedwiediew niewątpliwie będzie chciał pomścić swoją porażkę w finale Australian Open przeciwko Sinnerowi z początku tego roku i będzie miał na to szansę we wtorek.