Bezlitosny Djoković pozbawia złudzeń Rune i dociera do swojego 15. ćwierćfinału Wimbledonu

Djokovic świętuje zdecydowane zwycięstwo
Djokovic świętuje zdecydowane zwycięstwoReuters
Novak Djoković na tegorocznym Wimbledonie zaprezentował się z najlepszej strony, pokonując Duńczyka Holgera Rune 6-3, 6-4, 6-2 i docierając w poniedziałek do ćwierćfinału po raz piętnasty w swojej karierze.

Serb zdobył pierwsze 12 punktów w starciu na korcie centralnym przeciwko 15. rozstawionemu zawodnikowi i poza drobną wpadką pod koniec drugiego seta, przez cały czas był skuteczniejszy.

Djoković zmarnował sześć piłek setowych, gdy Rune na krótko "zagroził", że pod koniec drugiego seta doprowadzi do wyrównania, ale wynik meczu w żadnym momencie nie wydawał się wątpliwy.

Najważniejsze statystyki meczu
Najważniejsze statystyki meczuFlashscore

Rune pokazał przebłyski dobrej gry, które sprowokowały skandowanie "Ruuune" przez kibiców na trybunach w kolejny deszczowy dzień w południowo-zachodnim Londynie.

Popełnił jednak zbyt wiele błędów, przegrywając 10. z rzędu mecz na poziomie Touru z przeciwnikiem z pierwszej piątki.

Djoković, który chce zrównać się z Rogerem Federerem pod względem ośmiu tytułów na Wimbledonie, zmierzy się w środę w swoim rekordowym, 60. ćwierćfinale Wielkiego Szlema z Australijczykiem Alexem De Minaurem.