Ons Jabeur przezwyciężyła problemy fizyczne i Osorio w pierwszej rundzie US Open

Następną rywalką Ons Jabeur będzie Linda Noskova
Następną rywalką Ons Jabeur będzie Linda NoskovaReuters
Ons Jabeur przezwyciężyła problemy z oddychaniem i wygrała 7:5; 7-6(4) w pierwszej rundzie z Kolumbijką Camilą Osorio we wtorek na US Open, gdzie rozstawiona z "piątką" Tunezyjka ma nadzieję przynajmniej powtórzyć zeszłoroczny finał.

Ons Jabeur, w swoim pierwszym meczu turnieju wielkoszlemowego od czasu "najbardziej bolesnej porażki" w karierze w finale Wimbledonu i dzień po ukończeniu 29 lat, pokazała mentalność wojownika w dwugodzinnym meczu na Louis Armstrong Stadium, rozgrywanym w wilgotnych warunkach.

"To nie był łatwy mecz, ona gra niewiarygodnie, a ja nie czuję się dziś na szczycie" – powiedziała Jabeur w wywiadzie na korcie, zanim tłum odśpiewał jej "Sto lat".

"Wiem, że w pewnym momencie nie miałam najlepszego nastawienia na korcie, ale starałam się grać.

"Nie jest łatwo grać przeciwko niej. Próbowała zmusić mnie do biegania jeszcze więcej, więc to nie pomogło, ale cieszę się, że udało mi się wygrać, zwłaszcza że pokazałam sobie, że mogę naciskać i radzić sobie lepiej na korcie" – podsumowała Jabeur.

Jabeur, która przegrała ostatnie dwa finały Wimbledonu i poniosła ten sam los na US Open 2022, miała całkowitą kontrolę na początku meczu, gdy wyszła na prowadzenie 4:1 z podwójnym przełamaniem, zanim jej poziom energii i procent serwów zaczęły spadać.

Podczas serwowania z prowadzeniem 4:3 Jabeur powiedziała sędziemu, że ma trudności z oddychaniem, a następnie przerwała mecz, gdy Camila Osorio ją przełamała.

Jabeur otrzymuje pomoc medyczną podczas meczu
Jabeur otrzymuje pomoc medyczną podczas meczuReuters

Kiedy Osorio wygrała swojego czwartego gema z rzędu i objęła prowadzenie 5:4, Jabeur wyglądała na absolutnie zrozpaczoną i spędziła kilka minut na krześle, podczas gdy lekarz zmierzył jej ciśnienie krwi i przeprowadził ogólne badanie stanu zdrowia, zanim Tunezyjka wznowiła mecz.

Zdeterminowana Jabeur wzięła się w garść i wygrała trzy gemy z rzędu, kończąc seta w 59 minut.

W drugim secie obie zawodniczki z trudem broniły swoich podań, a Jabeur przełamał przy prowadzeniu 4:3 i, gdy linia mety była w zasięgu wzroku, obronił dwa break pointy, by utrzymać przewagę 5:3.

Jednak Osorio nie poddała się i obroniła dwie piłki meczowe w swoim następnym gemie serwisowym, a następnie przełamała rywalkę, aby wyrównać stan seta na 5:5, zanim kolejna seria przełamań przyniosła tie-breaka, a Jabeur znalazła sposób i wygrała.

Następną przeciwniczką Jabeur będzie nierozstawiona Czeszka Linda Noskova.