Simona Halep wyeliminowana z Hongkongu, gładka porażka z Blinkową

Simona Halep wyeliminowana z Hongkongu, gładka porażka z BlinkowąFlaviu Buboi/NurPhoto/Shuttersto / Shutterstock Editorial / Profimedia
Po wygranej w pierwszej rundzie, kolejny mecz przyniósł bolesne zderzenie z rzeczywistością. Wracająca do rozgrywek Simona Halep została wyeliminowana z turnieju WTA 125 w Hongkongu przez Rosjankę Annę Blinkową (78 WTA).

W środę Simona Halep wygrała w Hongkongu z posiadaczką dzikiej karty Ariną Radionovą (114. WTA), ale dziś nie była w stanie utrzymać tempa z poprzedniego dnia i została pokonana w dwóch setach, już po godzinie i 7 minutach.

W pierwszym secie impas został przełamany przy stanie 2:2, kiedy Halep straciła serwis i nie zdołała wygrać kolejnego gema. Drugi set rozpoczął się najgorzej jak mógł, od przełamania Blinkowej. Następnie Halep wygrała gema, ale był to jedyny gem w całym secie, tym samym ostatni w meczu, który przegrała 2:6, 1:6.

Rumunia pozostaje tym samym bez reprezentantki w turnieju singlowym w Hongkongu po tym, jak Gabriela Ruse również została pokonana kilka godzin wcześniej.