Tenis Flash: Hurkacz wygrał w singlu, ale nie w deblu. Kaśnikowski półfinalistą w Poznaniu

Hurkacz awansował do ćwierćfinału singla w Halle
Hurkacz awansował do ćwierćfinału singla w HalleProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:46 W ostatnim meczu dnia Lorenzo Musetti (22) wygrał 6-4, 4-6, 6-4 z Brandonem Nakashimą (22) w Queen's.

To wszystko na dziś, zapraszamy jutro na kolejne relacje ze światowych kortów!

19:53 Mamy drugą niespodziankę tego dnia, numer 11 na świecie Stefanos Tsitsipas (25) przegrywa 6-4, 6-4 z Janem-Lennardem Struffem w Halle.

19:36 Aryna Sabalenka (26) awansowała do kolejnej rundy w Berlinie dzięki imponującemu zwycięstwu 6-1, 6-4 nad Darią Kasatkiną (27).

18:48 Hubert Hurkacz i Jannik Sinner na ćwierćfinale zakończyli swój udział podczas turnieju w Halle. Dziś Polak i Włoch musieli uznać wyższość francuskiej pary Sadio Doumbia/Fabien Reboul. Mecz zakończył się wynikiem 6:7(3); 6:4; 8-10. Hurkacz i Sinner grają dalej w singlu.

18:35 Nie będzie rewanżu Hurkacza z Berrettinim. Marcos Giron (53. ATP) stanie na drodze Polaka do półfinału. Amerykanin przegrał pierwszego seta 3:6, ale w dwóch kolejnych był lepszy 6:4; 6:3 i zmierzy się z Hubertem w ćwierćfinale zawodów w Halle.

17:10 Maks Kaśnikowski (230. ATP) awansował do półfinału turnieju rangi challenger w Poznaniu! Polak pokonał 6:4; 6:3 Dalibora Svrcinę (259. ATP). Maks w pierwszym secie przegrywał już 0:3 ze stratą dwóch swoich gemów serwisowym, ale po opanowaniu emocji grał zdecydowanie lepiej. Możliwy jest "polski" półfinał w Poznaniu, ale do tego potrzeba zwycięstwa Kamila Majchrzaka

16:51 Spora niespodzianka w Queen’s Club! Wicelider rankingu ATP i zeszłoroczny triumfator Wimbledonu przegrał z mistrzem ostatniego turnieju w Stuttgarcie. Jack Draper (31. ATP) pokonał 7:6(3); 6:3 Carlosa Alcaraza i awansował do ćwierćfinału zawodów w Londynie.

16:30 Jannik Sinner (1. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju w Halle! Włoch miał sporo problemów w starciu z Fabianem Marozsanem (45. ATP), ale ostatecznie wygrał 6:4; 6:7(4); 6:3, a jego kolejnym rywalem będzie Jan-Lennard Struff lub Stefanos Tsitsipas

16:00 Tommy Paul (13. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju Queen’s Club. Amerykanin w dwóch setach (6:3; 6:4) pokonał Chilijczyka – Alejandro Tabilo (24. ATP).

15:00 Kamil Majchrzak (205. ATP) wyrwał zwycięstwo z Pablo Carreno-Bustą (872. ATP)! Polak przegrywał w decydującym secie już 1:4, ale zdołał odwrócić losy partii i awansował do ćwierćfinału challengera w Poznaniu, gdzie dołącza do Maksa Kaśnikowskiego. Hiszpan to były numer "10" rankingu ATP i triumfator 7 turniejów oraz dwukrotny półfinalista US Open. Ten mecz rozpoczął się wczoraj, ale został przerwany z powodu opadów deszczu w pierwszym secie przy stanie 5:4. Ostatecznie Polak wygrał 7:5; 4:6; 7:6(2). Jego rywalem w walce o półfinale będzie Włoch – Samuel Vincent Ruggeri (278. ATP). Ten mecz zostanie rozegrany jeszcze dziś po południu.

14:15 Elena Rybakina (4. WTA) awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Berlinie. Kazaszka pokonała 6:4; 7:5 Weronikę Kudiermietową (35. WTA). W tej samej fazie zameldowała się też Katerina Siniakova (30. WTA). Czeszka wygrała 6:4; 6:4 z Qinwen Zheng (8. WTA).

13:46 Hubert Hurkacz (9. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju singlowego w Halle. Polak nie stracił seta i pokonał 7:6(3); 6:4 Jamesa Duckwortha (88. ATP). Jego kolejnym rywalem będzie Matteo Berrettini lub Marcos Giron. Zwycięzcę tego starcia poznamy za kilka godzin. Czytaj więcej

Skrót meczu Hurkacz – Duckworth
Flashscore

13:00 Hurkacz wygrywa pierwszego seta! Polak był lepszy w tie-breaku, w którym posłał trzy asy, a Duckworth zdobył zaledwie trzy punkty.

12:30 Złe wieści z Berlina, gdzie rozgrywany jest turniej pań. Zeszłoroczna triumfatorka Wimbledonu Marketa Vondrousova (6. WTA) poślizgnęła się w trakcie akcji przy stanie 5:3 i prawdopodobnie doznała urazu kolana. Czeszka poddała mecz z Anną Kalinskają (24. WTA) po dziesiątym gemie. Miejmy nadzieję, że to nie będzie nic poważnego i obrończyni tytułu pojawi się w głównej drabince tegorocznego Wimbledonu.

12:10 Rozpoczęło się właśne spotkanie Hurkacz – Duckworth!

12:00 Andy Murray wczoraj poddał mecz z Jordanem Thompsonem z powodu kontuzji i jest występ na Wimbledonie stoi pod znakiem zapytania. Czytaj więcej

08:24 Zapowiada się bardzo intensywny dzień dla Huberta Hurkacza. Rywalem Polaka na początku dnia w singlu będzie James Duckworth, a następnie po południu w parze z Jannikiem Sinnerem powalczy o półfinał turnieju deblowego.

Natomiast Kamil Majchrzak będzie dokańczał wczorajsze przerwane spotkanie 2. rundy challengera w Poznaniu. Polak prowadzi 5:4 w pierwszym secie z Pablo Carreno-Bustą. Maks Kaśnikowski jest już w ćwierćfinale, a jego rywalem w walce o półfinał będzie Dalibor Svrcina.