Finał w Kozerkach nie dla Mai Chwalińskiej. Polka przegrała z Greet Minnen

Koniec udanego dla Mai Chwalińskiej turnieju w Kozerkach
Koniec udanego dla Mai Chwalińskiej turnieju w KozerkachPAP
Maja Chwalińska nie zagra w finale turnieju WTA 125 w Kozerkach. Polka musiała uznać wyższość dużo wyżej notowanej Greet Minnen, która wygrała 6:4; 6:3.

Już w drugim gemie Maja Chwalińska miała aż dwa break pointy, ale po długim gemie Belgijka zdołała się obronić, a następnie przełamała Polkę. Kolejne gemy wygrywały serwujące.

Niestety przy stanie 2:4 Maja ponownie dała się przełamać, co mocno skomplikowało jej sytuację. Zdołała ona odegrać się Minnen i wygrała gema przy jej podaniu, ale nie zdołało to zmienić losów seta i Belgijka wygrała 6:4.

Drugi set miał podobny przebieg. Minnen szybko przełamała Polkę i prowadziła 4:2. Wtedy po raz drugi wygrała gema przy podaniu Polki, co dało jej wynik 5:2. Chwalińska zdołała odpowiedzieć przy serwisie Belgijki, ale za moment nie utrzymała swojego gema i przegrała 3:6. Spotkanie zakończyło się dobrym uderzeniem Minnen z forhendu, którego nie zdołała obronić Maja.

Dla Mai Chwalińskiej turniej w Kozerkach i tak był bardzo udany, ponieważ przerwała serię porażek i dotarła tu aż do półfinału, co pozwoli jej przesunąć się w górę rankingu WTA. Minnen wróci natomiast do top 100 rankingu WTA. Przed rozpoczęciem zmagań znajdowała się na 113. pozycji.