Tenis Flash: Świątek bezlitosna w finale French Open, Berkieta miał mniej szczęścia

Tenis Flash: Świątek powalczy o trzeci z rzędu tytuł we French Open
Tenis Flash: Świątek powalczy o trzeci z rzędu tytuł we French OpenAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:28 Trudno nie czuć sympatii do zawodniczki, która stała się sensacją turnieju wielkoszlemowego, a po przegranej w finale z taką serdecznością dziękowała za wsparcie po francusku, angielsku, włosku i... polsku.

18:27 Iga Świątek w drodze do triumfu w wielkoszlemowym French Open rozegrała siedem meczów, 15 setów, 123 gemy i jednego tie-breaka. Na korcie spędziła 10 godzin bez minuty. W sobotnim finale pokonała włoską tenisistkę Jasmine Paolini 6:2, 6:1. Tutaj przeczytacie szersze podsumowanie jej drogi do czwartego zwycięstwa we French Open

18:23 Iga Świątek swoim triumfem w Paryżu dopisała kolejne osiągnięcia w swojej karierze. Polka została trzecią tenisistką w erze open (od 1968 roku), która w Paryżu zwyciężyła trzy lata z rzędu. Wcześniej dokonały tego Monica Seles (1990-92) i Justine Henin (2005-07).

16:38 Choć pierwsze gemy zwiastowały bardziej wyrównane widowisko, Iga Świątek (1. WTA) błyskawicznie pozbawiła złudzeń Jasmine Paolini (15. WTA). Włoszka przełamała jako pierwsza, ale od tego momentu Polka pozwoliła jej zdobywać już tylko pojedyncze punkty, wygrywając 10 kolejnych gemów z rzędu. Po 70 minutach losy tytułu w Paryżu rozstrzygnęły się wynikiem 6:2, 6:1.

15:50 Nie zobaczymy Katarzyny Kawy (178. WTA) podczas turnieju WTA w angielskim Nottingham. Już w pierwszym meczu kwalifikacyjnym Polka przegrała 3:6, 3:6 z reprezentantką gospodarzy, Naikhtą Bains (58. WTA).

15:21 Tomasz Berkieta rozpoczął finał młodzieżowego French Open w widowiskowym stylu, szybko zyskując sympatię publiczności. Mecz stopniowo jednak przechylał się w stronę Kaylana Biguna. Amerykanin pozostawał solidny i szukał pomysłów na dalszą destabilizację Berkiety. Polak kończył wyraźnie zmęczony, lekko obolały i brudny, ale walczył do końca. Obronił trzy piłki meczowe zanim oddał ostatecznie zwycięstwo 4:6, 6:3, 6:3 faworytowi. Pomimo porażki sukces 17-latka jest niezaprzeczalny, a wszystko wskazuje, że przed nim jeszcze wszystko, co najlepsze!

12:24 Martyna Kubka (353. WTA) w widowiskowym stylu zapewniła sobie awans do finału turnieju ITF W50 w tunezyjskiej La Marsie. Polka w każdym secie zaliczyła po dwa przełamania wyżej notowanej Madison Sieg (312. WTA), notując po drodze serię siedmiu wygranych gemów z rzędu. Efekt? Zwycięstwo 6:1, 6:2.

11:51 Iga Świątek (1. WTA) swoim trzecim triumfem z rzędu w Rolandzie Garrosie może pobić kolejne rekordy, a niektórzy już porównują jej wygrywanie do dominacji we French Open Rafaela Nadala. Hiszpan triumfował w Paryżu aż 14 razy. "Zobaczymy za 14 lat, czy te nasze historie będą podobne. To oczywiście bardzo miłe. Nigdy nie spodziewałbym się, że ktoś porówna mnie do Rafy, ponieważ dla mnie jest on ponad wszystkimi i jest całkowitą legendą" - powiedziała Świątek. Jej finał z Jasmine Paolini (15. WTA) możecie śledzić na Flashscore od godziny 15!

11:52 Ostatni Polak w turnieju ITF M15 w Grodzisku Mazowieckim już za burtą. Paweł Juszczak (592. ATP) nie dokończył meczu z Ignacio Monzonem (568. ATP), przerywając go w pierwszym secie, przy stanie 4:5. To Argentyńczyk przechodzi do finału.

09:01 Nadszedł ten dzień w roku, w którym Iga Świątek (1. WTA) gra o zwycięstwo w Rolandzie Garrosie. To już trzeci rok z rzędu, gdy zdarza się taka sytuacja. Dzisiaj liderka światowego rankingu może po raz kolejny potwierdzić swoją dominację na mączce w kobiecym tenisie i wygrać czwarty raz we French Open w swojej karierze. Jej rywalką będzie Jasmine Paolini (15. WTA), a spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.