Tenis Flash: Oczy zwrócone na półfinały Rolanda Garrosa, Berkieta w finale!

Tenis Flash: Oczy tenisowego świata zwrócone na męskie półfinały Rolanda GarrosaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:57 Alexander Zverev (4. ATP) źle rozpoczął mecz i bardzo szybko stracił przełamanie, ale po przegranym pierwszym secie pozbierał się w godny podziwu spokój i to on dyktował warunki już do końca meczu, odbierając Casperowi Ruudowi (7. ATP), zapewniając sobie grę w finale wynikiem 2:6, 6:2, 6:4, 6:2.

19:26 Niestety, z trzech polskich tenisistów w ćwierćfinałach turnieju ITF M15 w Grodzisku Mazowieckim został nam już tylko jeden. Do półfinału zakwalifikował się jedynie Paweł Juszczak (592. ATP), który dziś pokonał Piotra Siekanowicza 6:0, 6:2. W pozostałych ćwierćfinałach odpadli Szymon Kielan i Filip Pieczonka. Juszczak o finał powalczy z drugą rakietą turnieju, Ignacio Monzonem (568. ATP). Drugim finalistą na pewno będzie tenisista z Ukrainy, ponieważ w półfinale zagrają Prihodko i Orłow.

18:57 Cztery godziny i 12 minut trwał pojedynek nazywany przedwczesnym finałem Rolanda Garrosa. Jannik Sinner (2. ATP) zaczął znacznie lepiej, ale Carlos Alcaraz (3. ATP) wrócił do gry w drugim secie i każdą kolejną partię wygrywał w efekcie inny zawodnik… aż do piątego seta. Carlitos przejął kontrolę w kluczowym momencie meczu, by szalę zwycięstwa przechylić na swoją korzyść. Z wynikiem 2:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:3 Hiszpan zapewnia sobie udział w finale paryskiego turnieju.

17:31 Maks Kaśnikowski (264. ATP) bez awansu do półfinału challengera w Heilbronn, za to z dzielną walką przeciwko wielkiemu faworytowi, Luce van Assche’owi (103. ATP). Holender wygrał 6:3, 3:6, 6:0.

17:24 Już jutro Iga Świątek (12. WTA) powalczy o swój trzeci z rzędu triumf w Paryżu i łącznie czwarte trofeum na kortach Rolanda Garrosa. Polka przechodzi sezon na kortach ziemnych jak burza i jest zdecydowaną fawortyką finału, w którym zmierzy się z Jasmine Paolini (15. WTA). Sprawdźcie zapowiedź tej rywalizacji

16:33 Tomasz Berkieta (1191. ATP) zaliczył niesamowity mecz. Nie ustrzegł się błędów, ale po dwóch tie-breakach i prawie trzech godzinach rywalizacji to on zwyciężył w półfinale młodzieżowego French Open z wyżej notowanym Lorenzo Carbonim (705. ATP). Po wygranej 7:6(3), 4:6, 7:6(4).

15:15 Równo trzy godziny walczyły Martyna Kubka (353. WTA) i Francuzka Yasmine Mansouri (570. WTA) o półfinał turnieju ITF W50 w tunezyjskiej La Marsie. Polka wyszła zwycięsko z tego zmagania – 3:6, 6:4, 7:5 – i to ona zagra w sobotnim półfinale z 20-letnią Madison Sieg (312. WTA).

14:15 Prawie dwugodzinna walka zakończona porażką – tak wyglądał dzisiejszy deblowy półfinał Katarzyny Piter i Valentini Grammatikopoulou podczas challengera w Makarskiej. Polka i Greczynka przegrały 3:6, 7:5, 5-10 z Sabriną Santamarią i Iryną Szymanowicz

11:41 Niestety, Martyn Pawelski (484. ATP) na ćwierćfinale kończy swój udział w turnieju ITF M25 w Kursumlijskiej Banji. Jego pogromcą i pierwszym półfinalistą okazał się 21-letni Szwed Adam Heinonen (981. ATP). Zdecydował trzeci set, po którym mecz zakończył się wynikiem 6:3, 4:6, 6:1.

08:59 Znamy już skład finału kobiet w paryskim turnieju, a dzisiaj czas na niesamowicie mocne starcia, które wyłonią finalistów w męskiej drabince. O 14:30 rozpocznie się zdecydowany hit dzisiejszych zmagań - Carlos Alcaraz (3. ATP) zmierzy się z Jannikiem Sinnerem (2. ATP), który bez względu na wynik tego meczu w poniedziałek obejmie prowadzenie w światowym rankingu. Po nich na kort Philippe'a Chatriera wyjdą Casper Ruud (7. ATP) i Alexander Zverev (4. ATP). Zacieramy ręce!