Tenis Flash: Hurkacz pokonał Nakashimę po dwudniowym boju, zagra z Shapovalovem

Tenis Flash: Czas na dokończenie meczu Hurkacza z Nakashimą. Pogoda nie pomaga w ParyżuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:58 Wymarzony powrót i jedna z największych sensacji Paryża w czwartek: po dwóch przegranych setach Słowak Jozef Kovalik (145. ATP) wygrał trzy następne i wyeliminował Karena Chaczanowa (18. ATP)! Z wynikiem 4:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:4 Kovalik przechodzi do trzeciej rundy i zagra z Holgerem Rune.

23:21 Casper Ruud (7. ATP) po żmudnym pojedynku zdołał przemóc Alejandro Davidovicha Fokinę (32. ATP) w pięciu setach 7:6(5), 1:6, 6:3, 4:6, 6:3. Pojedynek trwał prawie 4 godziny i 10 mminut.

22:59 Trzech minut zabrakło, by walka między Flavio Cobollim (53. ATP) a Holgerem Rune (13. ATP) przekroczyła cztery godziny. Dopiero tie-break piątego seta pozwolił faworyzowanemu Duńczykowi pozostać w turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Po zwycięstwie 6:4, 6:3, 3:6, 3:6, 7:6(7) Rune może złapać oddech i odpocząć – swojego rywala jeszcze nie zna.

22:54 Paryska pogromczyni Magdaleny Fręch – Daria Kasatkina (13. WTA) – kończy udział w tegorocznym French Open po porażce z pogromczynią Fręch z Montrealu 2023, Peyton Stearns (6.2 WTA). Amerykanka w bitwie na przełamania wygrała pierwszego seta, a w drugim utrzymała kontrolę nad meczem i wygrała 7:5, 6:2.

22:46 W rankingu ATP dzieli ich niewiele. Na korcie w Paryżu – ku niezadowoleniu gospodarzy – różnica była wyraźna. Gael Monfils (37. ATP) przegrał z Lorenzo Musettim (30. ATP) 5:7, 1:6, 4:6. To Włoch zmierzy się w piątek z Novakiem Djokoviciem.

21:31 Jan-Lennard Struff (41. ATP) nadspodziewanie łatwo poradził sobie z wyżej notowanym Kazachem Aleksandrem Bublikiem (17. ATP). Niemiec wszystkie trzy sety wygrywał z wyraźną przewagą, kończąc z wynikiem 6:2, 6:2, 6:3. Na Struffa w kolejnej rundzie czeka Alex De Minaur (11. ATP).

19:21 Jelena Ostapenko (11. WTA) za burtą French Open! Łotyszka nieoczekiwanie przegrała z Clarą Tauson (72. WTA). 21-latka zwycięstwem 7:6(4), 4:6, 6:3 zapewniła sobie spotkanie w 1/16 finału z Sofią Kenin w piątek.

18:31 Luciano Darderi (40. ATP) prowadził już 4:2 w pierwszym secie, ale przegrał go w tie-breaku. Później kontrola Tallon Griekspoora (25. ATP) nie podlegała już dyskusji, Holender bez straty seta wygrał 7:6(2), 6:3, 6:3 i teraz czeka go wyjątkowa bitwa: w trzeciej rundzie już czeka Alexander Zverev (4. ATP).

18:21 Denis Shapovalov (118. ATP) nie oglądał się na miejsca rankingowe i poradził sobie z Francesem Tiafoe (26. ATP), eliminując Amerykanina po czterech setach walki. Zwycięstwo 6:7(4), 6:4, 6:2, 6:4 oznacza, że to właśnie Kanadyjczyk w piątek powalczy o 1/8 finału Rolanda Garrosa z Hubertem Hurkaczem.

18:16 Novak Djoković (1. ATP) nie zamierza potwierdzać obaw o jego dyspozycję, Carlosa Carballesa Baenę (61. ATP) odprawił w Paryżu wynikiem 6:4, 6:1, 6:2.

17:30 Hubert Hurkacz (8. ATP) po dwudniowym boju, który rozpoczął się środę o godzinie 11, wreszcie zakończył mecz z Brandonem Nakashimą. Polak wygrał 6:7(2), 6:1, 6:3, 7:6(5) i czeka już na swojego rywala w trzeciej rundzie. Rozegranie tego spotkania znacznie utrudniały warunki atmosferyczne, przez które organizatorzy byli zmuszani wstrzymywać spotkanie.

15:37 Gina Feistel (488. WTA) nie tylko zapewniła sobie ćwierćfinał podczas rozgrywek ITF W50 w Troisdorfie, ale zrobiła to pokonując turniejową dwójkę, Jekaterinę Makarową (172. WTA) z wynikiem 6:4, 6:1. Córka Magdaleny Mróz-Feistel zmierzy się teraz z kolejną czołową tenisistką turnieju, reprezentującą Cypr Raluca Georgiana Serban (200. WTA).

14:42 Polski półfinał turnieju ITF M15 w węgierskiej Gyuli? Nie mielibyśmy nic przeciwko. Paweł Juszczak (592. ATP) pokonał dziś Włocha Federico Campanę (1094. ATP) 6:4, 3:6, 6:3, a wkrótce do ćwierćfinału awansował również Karol Filar (1414. ATP), który na Zsombora Velcza (1327. ATP) potrzebował tie-breaka w trzecim secie, ale melduje się w kolejnej fazie z wynikiem 5:7, 6:1, 7:6(4). Jeśli obaj wygrają swoje ćwierćfinały, Juszczak i Filar spotkają się w półfinale – sprawdź całą drabinkę turnieju.

13:35 Mamy istotne rozstrzygnięcie w żeńskiej drabince. W trzeciej rundzie melduje się bowiem Aryna Sabalenka (2. WTA), która w dwóch setach pokonała pod dachem Moyukę Uchijimę (83. WTA) 6:2, 6:2. Białorusinka uporała się z dużo niżej notowaną rywalką w zaledwie godzinę i cztery minuty gry.

13:31 Maks Kaśnikowski (264. ATP) pewnym krokiem w ćwierćfinale turnieju ITF M25 w Kiseljaku. Zadanie ułatwił mu krecz Farisa Zakaryi (917. ATP) w drugim secie, przy wyniku 6:4, 3:3

12:55 Hubert Hurkacz i Brandon Nakashima wrócili już na kort. Liczymy, że tym razem uda im się dokończyć spotkanie bez żadnych przerw.

12:15 Awans do trzeciej rundy uzyskał za to Daniił Miedwiediew (5. ATP), który rywalizował z Miomirem Kecmanoviciem (57. ATP), a Serb z powodu kontuzji poddał mecz przy stanie 1:6, 0:5.

12:10 Niestety Hubert Hurkacz (8. ATP) po raz kolejny nie może rozegrać swojego meczu, ponieważ nad Paryżem znów pojawiły się ciemne chmury, z których zaraz spadnie ulewa, więc korty muszą zostać przykryte. Na ten moment wynik spotkania Hurkacz - Nakashima to 6:7(2), 6:1, 1:1. Większość pierwszego seta była rozgrywana wczoraj, a zawodnicy wrócili do gry po niemal 24 godzinach.

08:45 Iga Świątek (1. WTA) przyznała, że w trakcie wczorajszego spotkania z Naomi Osaką, że nie była pewna wygranej. Polka w niasamowity sposób odwróciła losy meczu, a w trzecim secie broniła piłki meczowej, która mogła wyrzucić ją z turnieju. "Nie wierzyłam, że wygram, bo to byłoby naiwne. Nie zmienia to jednak faktu, że starałam się grać coraz lepiej. Na początku trzeciego seta, przy 0:3 jeszcze myślałam, że można to odwrócić, a później już myślałam, że będzie ciężko" - powiedziała.

08:40 Pogoda płata w tym roku figle organizatorom Rolanda Garrosa, o czym najlepiej przekonał się wczoraj Hubert Hurkacz (8. ATP). Jego spotkanie z Brandonem Nakashimą (84. ATP) rozpoczęło się wczoraj o godzinie 11, po czym przy stanie 6:5 dla Amerykanina zostało przerwane z powodu opadów deszczu. Miało zostać wznowione o 13:30, potem o 14:30, aż wreszcie po kolejnych przesunięciach organizatorzy poinformowali, że wszystkie wczorajsze mecze zostają przeniesione na następne dni. Dzisiaj Hurkacz z Nakashimą mają wyjść na kort o godzinie 11, by kontynuować spotkanie. Miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje im planów.