Sabalenka pokonała Uchijimę i awansowała do trzeciej rundy French Open

Aryna Sabalenka świętuje po zdobyciu punktu w meczu z Moyuką Uchijimą
Aryna Sabalenka świętuje po zdobyciu punktu w meczu z Moyuką UchijimąAFP
Rozstawiona z numerem drugim Aryna Sabalenka pokonała w czwartek pod dachem na korcie Philippe-Chatrier japońską kwalifikantkę Moyukę Uchijimę 6-2, 6-2 i awansowała do trzeciej rundy French Open.

Uchijima, grająca w drugiej rundzie turnieju Wielkiego Szlema po raz pierwszy, nie była w stanie poradzić sobie z potężnym serwisem i uderzeniami Sabalenki.

Sabalenka zdobyła sześć punktów z rzędu na początku meczu, ale gdy Uchijima przezwyciężyła nerwy, uspokoiła nieco grę przeciwko Białorusince.

Uchijima utrzymała swoje podanie, ale kiedy przegrywała 3:2, Sabalenka rzuciła się na break pointa i wygrała pierwszego seta w 29 minut.

Japońska numer jeden miała ponury wyraz twarzy podczas zmiany przed drugim setem i nie miała odpowiedzi na siłę Sabalenki, która również zagrała kilka wymownych drop shotów.

Uchijima pozwoliła sobie na uśmiech, gdy po długiej wymianie pokonała Białorusinkę i doprowadziła do stanu 4:2, ale Sabalenka odzyskała koncentrację i uratowała break pointa, a następnie przełamała podanie Japonki i przypieczętowała zwycięstwo.