Niespodzianki nie było, utytułowane rywalki górą. Piter pożegnała się z French Open

Katrzyna Piter odpadła w pierwszej rundzie French Open
Katrzyna Piter odpadła w pierwszej rundzie French OpenProfimedia
Katarzyna Piter i Anna Karolina Schmidlova pożegnały się z French Open już w pierwszej rundzie. Polka i Słowaczka miała przed sobą trudne zadanie, bo ich rywalkami były Barbora Krejcikova i Laura Siegemund, czyli czołowe deblistki świata.

Piter i Schmiedlova nie miały szczęście w losowaniu głównej drabinki turnieju deblowego Roland Garros, bo już na samym starcie trafiły na Barborę Krejcikovą i Laurę Siegemund. Czeszka to triumfatora siedmiu turnieju wielkoszlemowych w deblu (ma tytuł w każdym z nich), a Niemka ma na koncie zwycięstwo i finał US Open (2020, 2023) w parze z Wierą Zwonariową

Mecz rozpoczął się niespodziewanie, bo Piter i Schmiedlova prowadziły 4:2, ale od tego momentu zdecydowanie lepiej wyglądały Krejcikova i Siegemund. Wygrały cztery gemy z rzędu i całego seta 6:4.

Pierwszy gem drugiej partii nakreślił dalszy przebieg gry. Serwowała Schmiedlova, a trwał on ponad dziesięć minut. Ostatecznie zakończył się przełamaniem, a Czeszka i Niemka wygrały łącznie dziesięć gemów z rzędu, co dało triumf w całym meczu 6:4; 6:0.