Anastazja Potapowa rywalką Igi Świątek w walce o ćwierćfinał Roland Garros

Iga Świątek powalczy o ćwierćfinał z Rosjanką Potapową
Iga Świątek powalczy o ćwierćfinał z Rosjanką Potapową Profimedia
Anastazja Potapowa będzie rywalką Igi Świątek w walce o ćwierćfinał tegorocznego French Open. Rosjanka stoczyła bardzo trudny mecz z Chinką Xinyu Wang, który trwał blisko trzy godziny.

Iga Świątek (1. WTA) po dramatycznym meczu w drugiej rundzie z Naomi Osaką, tym razem zdecydowanie szybciej i pewniej poradziła sobie nie swoją rywalką, którą była Marie Bouzkova (42. WTA). Polka wygrała 6:4; 6:2, co dało jej 17. z rzędu zwycięstwo na kortach Roland Garros, gdzie triumfowała w dwóch ostatnich edycjach.

Anastazja Potapowa (41. WTA) we wcześniejszych rundach w dwóch setach pokonywała swoje przeciwniczki. Kamilla Rachimowa ugrała w starciu ze swoją rodaczką tylko pięć gemów, a Viktorija Golubic wywalczyła cztery gemy. Obie tenisistki były zdecydowanie niż notowane niż Potapowa.

W trzeciej rundzie rywalką Rosjanki była 37. rakieta świata – Xinyu Wang. Spotkanie było niezwykle zacięte i zakończyło się dopiero w trzech setach. Potapowa w pierwszej partii przegrywała już 0:5, ale zdołała odwrócić losy meczu i wygrała 7:5; 6:7(6); 6:4, a mecz trwał blisko trzy godziny. Anastazja prowadziła w drugim secie już 4:2, ale Chinka przedłużyła jeszcze to spotkanie. Dla Rosjanki to pierwszy w karierze awans do 4. rundy turnieju wielkoszlemowego.

Potapowa i Świątek nie miały jeszcze okazji mierzyć się w zawodowym tenisie, ale mają za sobą pojedynek w trakcie juniorskiego French Open. Wówczas obie miały 15 lat, a górą była Rosjanka, która wygrała w ćwierćfinale 4:6; 6:3; 6:0. Teraz po ośmiu latach los połączył je w seniorskim turnieju i Polka stanie przed szansą na rewanż za porażkę w juniorskich zawodach. Ten mecz zostanie rozegrany w niedzielę.