Jan Zieliński I Hugo Nys mieli trudną przeprawę w pierwszej rundzie, ale awansowali dalej

Jan Zieliński gra dalej w Paryżu
Jan Zieliński gra dalej w ParyżuPAP
Rozstawieni z numerem 15. Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys awansowali do drugiej rundy debla wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. W piątek w Paryżu wygrali z Rumunem Vladem Victorem Corneą i Włochem Luciano Darderim 6:7(7); 7:5; 6:4. Mecz był bardzo trudny, a w pierwszym secie został przerwany w kluczowym momencie.

Jan Zieliński i Hugo Nys niespodziewanie mieli sporo problemów w pierwszej rundzie Roland Garros. Polak i Monakijczyk stracili podanie na 1:2, ale szybko odrobili stratę. W tie-breaku przegrywali już 4:6, ale obronili dwie piłki setowe. Wtedy na godzinę zeszli z kortu z powodu opadów deszczu, a po powrocie to oni mieli okazję na zakończenie seta. Niestety stracili trzy punkty z rzędu i przegrali pierwszą partię 6:7(7).

W drugiej prowadzili już 5:3, ale stracili przewagę i zrobili się 5:5. Wtedy ponownie przełamali rywali, a za moment dokończyli dzieła i wygrali 7:5. Trzecia partia przyniosła tylko jedno przełamanie, mimo że zwłaszcza przy podaniu rywali oglądaliśmy długie gemy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:7(7); 7:5; 6:4 i trwał blisko 2,5 godziny.

Jan Zieliński i Hugo Nys w drugiej rundzie zmierzą się z amerykańską parą Christopher Eubanks/Evan King.

Wcześniej tego dnia Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera wygrały z Włoszkami Angelicą Moratelli i Camillą Rosatello 6:3, 6:0, natomiast Katarzyna Piter i Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova przegrały z rozstawionymi z numerem czwartym Czeszką Barborą Krejcikovą i Niemką Laurą Siegemund 4:6, 0:6.

W Paryżu w grze podwójnej wystąpi jeszcze Magdalena Fręch razem z Bułgarką Wiktorią Tomową. Dalej awansowała też Katarzyna Kawa w parze z Japonką Nao Hibino.

Wyniki polskich reprezntantów 1. rundy debla:

Magda Linette, Bernarda Pera (Polska, USA) – Angelica Moratelli, Camilla Rosatello (obie Włochy) 6:3, 6:0

Barbora Krejcikova, Laura Siegemund (Czechy, Niemcy, 4) – Katarzyna Piter, Anna Karolina Schmiedlova (Polska, Słowacja) 6:4, 6:0

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 15) – Vlad Victor Cornea, Luciano Darderi (Rumunia, Włochy) 6:7(7), 7:5, 6:4.

Katarzyna Kawa, Nao Hibino (Polska, Japonia) – Irina-Camelia Begu, Nadia Podoroska (Rumunia, Argentyna) 6:2, 6:2.