Tenis Flash: Paolini eliminuje Rybakinę, a Andriejewa Sabalenkę. Zverev pokonał De Minaura

Jan Zieliński odpadł w półfinale miksta na kortach Rolanda Garrosa
Jan Zieliński odpadł w półfinale miksta na kortach Rolanda GarrosaProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:41 Kolejny dzień na Roland Garros dobiegł końca, a Alex Zverev (27) awansował do półfinału dzięki zwycięstwu nad Australijczykiem Alexem De Minaurem (25). Niemiec nie miał łatwego zadania, ale ostatecznie wygrał z wynikiem 6-4, 7-6, 6-4.

19:27 Wow! To kolejny niespodziwany wynik w ćwierćfinale kobiet, Mirra Andriejewa (17) odrobiła straty z seta i pokonała drugą rozstawioną Arynę Sabalenkę (26) 6-7(5), 6-4, 6-4 w dwie i pół godziny.

Rosjanka awansuje do swojego pierwszego półfinału Wielkiego Szlema, gdzie zmierzy się z Włoszką Jasmine Paolini (28) o miejsce najważniejszym meczu turnieju.

18:38 Mirra wraca do gry z cierpiącą Sabalenką! Rosjanka wygrała drugiego seta 6:4. W tej partii ponownie Białorusinka korzystała z pomocy medyków.

17:53 Aryna Sabalenka walczy z bólem i Mirrą Andriejewą na korcie centralnym. Białorusinka ma prawdopodobnie problemy z brzuchem, prosiła o przerwę medyczną i była bliska porażki w pierwszym secie, w którym Rosjanka prowadziła już 5:3, ale zdołała wrócić i wygrać w tie-breaku 7-5.

17:50 Jan Zieliński nie zagra w drugim w tym roku finale wielkoszlemowym w mikście. Polak w parze z Su-Wei Hsieh przegrał 1:6; 7:6(2); 4-10 z duetem Desirae Krawczyk/Neal Skupski. Był to rewanż za finał Australian Open, kiedy Zieliński i Hsieh pokonali swoich dzisiejszych rywali w meczu o tytuł. Krawczyk i Skupski to dwukrotni triumfatorzy Wimbledonu w mikście. Desirae to córka Polaka i Filipinki, która broni barw USA.

16:39 Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh przegrali pierwszego seta 1:6 z parą Desirae Krawczy/Neal Skupski w półfinale turnieju miksta.

16:33 Niespodzianka w ćwierćfinale Roland Garros! Jasmine Paolini (15. WTA) wyeliminowała z turnieju Elenę Rybakinę (4. WTA). Włoszka z polskimi korzeniami wygrała bardzo pewnie pierwszego seta 6:2, a w drugim miała już 4:2. Wtedy nastąpił zwrot akcji i Kazaszka odrobiła stratę, wygrywając 6:4. Decydująca partia zakończyła się zwycięstwem Paolini 6:4 i jej triumfem w nieco ponad dwie godziny. Dla 28-latki to pierwszy w karierze awans do półfinału turnieju wielkoszlemowego. Jej rywalką w meczu o finał będzie Aryna Sabalenka lub Mirra Andriejewa. Czytaj więcej

14:35 Coco Gauff w kolejnym półfinale Roland Garros! Amerykanka w parze z Kateriną Siniakovą rozbiła 6:0; 6:2 duet Miyu Kato/Nadia Kiczenok i wywalczyła awans do półfinału debla. Gauff będzie rywalką Igi Świątek w walce o finał turnieju singlowego.

13:55 Marcel Granollers i Horacio Zeballos, pogromcy Jana Zielińskiego i Hugo Nysa, bez problemu awansowali do półfinału Roland Garros. Hiszpan i Argentyńczyk pokonali 6:4; 6:1 parę Tomas Machac/Zhizhen Zhang. Dalej grają też Simone Bolelli i Andrea Vavassori. Włosi pokonali wyżej notowaną parę – Rajeev Ram/Joe Salisbury.

08:59 Dziś poznamy dwie ostatnie półfinalistki wielkoszlemowego French Open. Jasmine Paolini zmierzy się z Eleną Rybakiną, a Mirra Andriejewa postara się sprawić sensację w meczu z Aryną Sabalenką. Po wycofaniu się Novaka Djokovicia dziś czeka nas tylko jedno starcie w turnieju męskim. Alex de Minaur i Alexander Zverev powalczą o to, kto zagra o finał z Casperem Ruudem, który bez gry awansował do półfinału.

Dla polskich kibiców najważniejsze będzie spotkanie Jana Zielińskiego w mikście, który w parze z Su-Wei Hsieh zagra o drugi w tym sezonie finał wielkoszlemowy. Polak i Tajwanka wygrali w styczniu Australian Open.