Tenis Flash: Turniej WTA w Pekinie wchodzi w decydującą fazę, wyczyn Wawrinki w Szanghaju

Tenis Flash: Turniej WTA w Pekinie wchodzi w decydującą fazę, panowie grają w SzanghajuJADE GAO/AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

17:05 Paweł Juszczak (504. ATP) wygrywa ostatni czwartkowy mecz w Kozerkach, pokonując Szymona Kielana (1171. ATP) 7:6(0), 6:3. To już trzeci pojedynek obu tenisistów i Juszczak wciąż nie stracił ani seta. W piątek przed nim ćwierćfinał turnieju ITF M15, w którym rywalem będzie Harry Wendelken (807. ATP).

16:31 Kamil Majchrzak (147. ATP) rozegrał bitwę trwającą prawie dwie godziny i 40 minut, ale najważniejsze, że zwyciężył. Jego rywalem były Jiri Vesely (394. ATP), który skutecznie bronił się przed przełamaniem – pierwsze break pointy w meczu Polak wykorzystał dopiero w trzecim secie (choć miał też w poprzednich), po dwóch rozegranych tie-breakach! W decydującej partii Majchrzak trzykrotnie pozbawiał rywala podania, by wygrać 7:6(2), 6:7(5), 7:5. W piątek piotrkowianin powalczy o półfinał challengera w Alicante z najwyżej rozstawionym zawodnikiem, Duje Ajdukoviciem (117. ATP).

16:10 Stan Wawrinka (236. ATP) mierzył się w Szanghaju z młodszym o całe pokolenie Giovannim Mpetshi Perricardem (50. ATP) i choć teoretycznie Szwajcar powoli żegna się z wielkim tenisem, to zdecydowanie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wytrzymał dwa tie-breaki, wygrał 7:6(2), 7:6(6) i stał się najstarszym od pięciu lat zawodnikiem, który wygrał mecz Masters.

14:50 Niestety, Filip Pieczonka (867. ATP) kończy rozgrywki w Kozerkach po długiej walce z niżej notowanym Lasse Poertnerem (1151. ATP). Szkoda, bo zaczęło się więcej niż obiecująco, a skończyło na 6:1, 5:7, 2:6 z perspektywy Polaka.

14:35 Dla gospodarzy chińskiego turnieju Masters to potężny cios. Zhizhen Zhang (43. ATP) przegrywa mecz z Zizou Bergsem (74. ATP), nie wygrywając żadnego seta. Belg dał się wprawdzie przełamać raz, ale sam aż czterokrotnie pozbawiał podania Chińczyka, wygrywając 6:3, 6:4. Eliminacja najwyżej sklasyfikowanego chińskiego tenisisty – w dodatku urodzonego w Szanghaju – może odbić się na zainteresowaniu rozgrywkami.

14:20 Coco Gauff (6. WTA) znów zagrała nierówno, notując koszmarne wejście w mecz z Juliją Starodubcewą (115. WTA). Na szczęście poprawiła się zdecydowanie po stracie partii i nie wypuściła już meczu z rąk, wygrywając 2:6, 6:2, 6:2. W sobotę zobaczymy więc półfinał Gauff – Badosa.

13:12 Nie jest łatwo wrócić do zawodowego tenisa po długiej przerwie. Przekonała się dziś o tym Simona Halep (1130. WTA). Rumuńska legenda kobiecych rozgrywek w Hongkongu wygrała jeden mecz, ale dziś uległa Annie Blinkowej (78. WTA) bardzo boleśnie, 2:6, 1:6. Pojedynek trwał niewiele ponad godzinę.

12:22 Jasza Szajrych (1027. ATP) zaczął czwartkowe zmagania w Kozerkach i zrobił to z przytupem, eliminując szóstą rakietę drabinki, Alexa Knaffa (634. ATP) z Luksemburga. Faworyt wygrał gładko pierwszą partię, jednak losy meczu odwróciły się w drugim secie i to Szajrych wygrywa 1:6, 6:4, 6:1.

12:10 Zuzanna Pawlikowska (729. WTA) dała się przełamać na początku dzisiejszego meczu 1/8 finału turnieju ITF W15 w Szarm El-Szejk, ale reakcja była już wzorowa. Polka wygrała dziewięć kolejnych gemów, a cały mecz 6:1, 6:1, eliminując Laurę Rahnel z Estonii i zapewniając sobie walkę o półfinał z wyżej rozstawioną Anastasiją Gasanową (524. WTA).

11:35 Naturalizowana Polka Waleria Olianowska (784. WTA) jest już w ćwierćfinale turnieju ITF W15 w słowackiej Trnawie. Dziś pokonała swoją byłą rodaczkę i jedną z najwyżej rozstawionych zawodniczek turnieju, Miłanę Żabraiłową (569. WTA) 6:2, 7:5.

10:43 Shuai Zhang (595. WTA) nie zanotuje wymarzonego powrotu na wielką scenę, w ćwierćfinale turnieju WTA w Pekinie musiała uznać wyższość Pauli Badosy (19. WTA). Hiszpanka wygrała pierwszego seta gładko, w drugim Zhang postawiła znacznie trudniejsze warunki. Ostatecznie Badosa potrzebowała godziny i 25 minut na zwycięstwo 6:1, 7:6(4), którego skrót możecie zobaczyć poniżej.

10:26 Matteo Berrettini (45. ATP) przyzwyczaił nas do nieustępliwej walki na korcie i dokładnie to dziś pokazał. Christopher O’Connel (79. ATP) wywalczył tie-breaki w obu setach i oba przegrał. Każda z partii trwała ponad godzinę, a mecz zakończył się zwycięstwem Włocha 7:6(9), 7:6(6).

Skrót meczu O'Connell - Berrettini
Flashscore

10:20 Nie lada wyzwanie przed Jakubem Mensikiem (66. ATP). Czeski tenisista zmierzy się w drugiej rundzie turnieju Masters w Szanghaju z Andriejem Rublowem (6. ATP). To efekt jego dzisiejszej wygranej nad wyżej notowanym Pedro Martinezem (42. ATP), którego pokonał w stosunku 6:1, 5:7, 6:4.

Skrót: Mensik - Martinez video highlight
Flashscore

08:50 Jesienny sezon tenisowy w Azji trwa w najlepsze. Co prawda już bez Polaków, bo Iga Świątek (1. WTA) zdecydowała się nie występować w Pekinie, a Magdalena Fręch (31. WTA) i Magda Linette (43. WTA) odpadły już z rywalizacji, z kolei Hubert Hurkacz (8. ATP) wycofał się z imprezy w Szanghaju, ale to nie oznacza, że w Chinach brakuje emocji. W rywalizacji męskiej trwa pierwsza runda, z której zwolnieni są najlepsi zawodnicy w rankingu, ale za to w Pekinie będziemy mieć dziś dwa ćwierćfinały pań - Shuai Zhang (595. WTA) zagra z Paulą Badosą (19. WTA), a Julia Starodubcewa (115. WTA) z Coco Gauff (6. WTA).