Tenis Flash: Rybakina robi sobie przerwę, czas na półfinały w Chinach

Tenis Flash: Rybakina robi sobie przerwę, czas na półfinały w ChinachMATTHEW STOCKMAN/GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Getty Images via AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

11:22 Rewelacja turnieju w Guadalajarze Marina Stakusic (147. WTA) nie potwierdziła formy w Pekinie, gdzie przegrała już w pierwszej rundzie eliminacji. Kanadyjka w Meksyku przegrała dopiero w ćwierćfinale z Magdaleną Fręch, a w stolicy Chin przegrała już na samym starcie z reprezentantką gospodarzy Jia-Jing Lu (261. WTA). Mecz zakończył się w trzech setach 6:2; 3:6; 4:6.

11:10 W światowym rankingu tenisistek nadal prowadzi Iga Świątek, przed Białorusinką Aryną Sabalenką. Na najwyższą w karierze 31. pozycję awansowała Magdalena Fręch.

10:34 Jan Zieliński i Hugo Nys przygotowują się do turnieju w Tokio, natomiast partnerka życiowa Zielińskiego walczy o występ w Pekinie. Dalma Galfi (143. WTA) pokonała 6:1; 6:3 Hannę Chang (196. WTA), co dało jej przepustkę do finału kwalifikacji, gdzie zmierzy się z Alioną Falei (203. WTA).

09:55 Jelena Rybakina, która pozostaje jedną z największych rywalek Igi Świątek w najważniejszych turniejach, ominie najbliższe turnieje z powodu kontuzji pleców. Kazaszka na pewno nie zagra w Pekinie i w Wuhan, a jej celem jest powrót na listopadowe WTA Finals, które zakończą sezon