Tenis Flash: Porażka Fręch, zwycięstwo Majchrzaka. Alcaraz i Sinner zagrają o tytuł w Pekinie

Fręch przegrała w czwartej rundzie w Pekinie
Fręch przegrała w czwartej rundzie w PekinieČTK / imago sportfotodienst / IMAGO
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

17:21 Wielki pech Naomi Osaki (73. WTA). Japonka wygrała 6:3 pierwszego seta w starciu z Coco Gauff (6. WTA), a w drugim już prowadziła 4:3 z przełamaniem, ale przegrała trzy gemy z rzędu. Tuż przed starem trzeciej partii poddała mecz z powodu zdrowotnych i dalej w Pekinie zagra Amerykanka, która o półfinał zagra z rewelacją turnieju Yulią Starodubtsevą.

17:03 Valeriya Olyanovskaya (784. WTA) awansowała do drugiej rundy turnieju ITF W15 w Tranwie. Polka wygrała 6:3; 6:1 z Mią Chudejovą.

16:26 Arthur Fils (24. ATP) został mistrzem w Tokio! Francuz w finale mierzył się ze swoim rodakiem Ugo Humbertem (18. ATP) i przegrał pierwszego seta 5:7. W drugiej partii Ugo miał nawet piłkę meczową, ale od stanu 5-6 wyszedł na 8-6 i doprowadził do decydującego seta, w którym był lepszy 6:3. Całe spotkanie trwało 3 godziny i 4 minuty.

Skrót meczu Fils – Humbert
Flashscore

16:06 Kamil Majchrzak (147. ATP) awansował do drugiej rundy turnieju rangi challenger Villena Open rozgrywanego w prowincji Alicante. Polak w pierwszym secie wyczekał swój jedyny moment, który nadszedł w siódmym gemie i wtedy przy pierwszej okazji przełamał swojego rywala. W drugim było więcej okazji z obu stron na przełamanie, a Majchrzak bronił piłki setowej w jedenastym gemie, ale losy seta rozstrzygały się w tie-breaku. Kamil szybko osiągnął prowadzenie 4-1, którego nie oddał do końca. Ostatecznie Mili Poljicak (326. ATP) przegrał ostatecznie ten mecz 4:6; 6:7(4).

15:20 Jannik Sinner (1. ATP) będzie rywalem Carlosa Alcaraza (3. ATP) w walce o tytuł w Pekinie. Yunchaokete Bu (96. ATP) próbował stawiać opór światowemu numer jeden, ale faworyt gospodarzy przegrał 3:6; 6:7(3). Finał to będzie rywalizacja dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów w tym turnieju.

12:18 Trwa piękny sen Yulii Starodubstevej (115. WTA) w Pekinie! Ukrainka idzie jak burza w stolicy Chin i awansowała już do ćwierćfinału turnieju rangi 1000. Anna Kalinskaja (14. WTA) była zdecydowaną faworytką, ale poległa. Starodubtseva w pierwszej partii obroniła dwa break pointy przy stanie 4:4, a od wyniku 5:5 wygrała osiem gemów z rzędu, co dało triumf 7:5; 6:0. Yulia zadebiutuje w TOP 100 rankingu WTA i znajdzie się przynajmniej w TOP 80.

11:43 Carlos Alcaraz (3. ATP) ma ochotę na kolejny tytuł. Hiszpan pokonał w półfinale 7:5; 6:3 Daniiła Miedwiediewa (5. ATP) i jest już w finale turnieju ATP 500 w Pekinie. Teraz czeka on na rozstrzygnięcie drugiego meczu, który wyłoni jego rywala. Może dojść do kolejnego starcia Alcaraza z Sinnerem, bo Włoch zagra z faworytem gospodarzy Bu.

Skrót meczu Alcaraz – Miedwiediew
Flashscore

09:39 Paula Badosa (19. WTA) również jest już w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Pekinie. Finalistka tegorocznego US Jessica Pegula (3. WTA) była bezradna w starciu z Hiszpanką, która wygrała 6:4; 6:0. Badosa o półfinał zagra z pogromczynią Magdaleny Fręch – Shuai Zhang.

09:01 Magdalena Fręch (31. WTA) nie zdołała poradzić sobie z chińską tenisistką i przegrała 4:6; 2:6 starcie z Shuai Zhang (595. WTA), która w końcu przerwała serię 24 porażek z rzędu i w Pekinie nie straciła jeszcze seta w drodze do ćwierćfinału. Więcej w artykule.