Tenis Flash: Niespodzianki w turnieju w Tokio. Najdłuższy mecz kobiet od 2011 roku w Pekinie

Sorribes Tormo wygrała najdłuższy mecz w tym roku
Sorribes Tormo wygrała najdłuższy mecz w tym roku SHI TANGGETTY IMAGES ASIAPACGetty Images via AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:36 Martyn Pawelski (653. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju ITF M15 w Trnawie. Yanis Ghazouani Durand (780. ATP) nie zdołał wygrać nawet seta i przegrał z Polakiem 1:6; 6:7(4). W samym mieście i w turnieju tej samej rangi, ale turnieju kobiet, porażkę poniosła Aleksandra Julia Zuchanska (992. WTA). Polka przegrała 6:3; 4:6; 1:6 z Milaną Zhabrailovą (569. WTA)

17:48 Ze zmiennym szczęściem poradzili sobie Polacy w Szarm el-Szejk, gdzie rozgrywany jest turniej rangi ITF M15. Marcel Kamrowski (1672. ATP) pokonał 6:1; 3:6; 6:3 duży wyżej notowanego Stefano D’Agostino (863. ATP) i awansował do ćwierćfinału, natomiast Fryderyk Lechno-Wasiutyński (1518. ATP) powalczył z Markiem Gengelem (424. ATP), ale musiał uznać wyższość dużo wyżej notowanego Czecha, który wygrał 7:5; 6:2.

15:12 Daniel Michalski (372. ATP) zaczął rewelacyjnie mecz o półfinał turnieju rangi ITF M25 w Santa Margherita di Pula, ale ostatecznie pożegnał się z zawodami na etapie ćwierćfinału. Reprezentant gospodarzy Andrea Picchione (353. ATP) wygrał 1:6; 6:1; 6:1.

14:45 Iga Świątek do końca sezonu zagra prawdopodobnie już tylko w dwóch zawodach rangi WTA. Polki nie ma na liście uczestniczek rozgrywanego pod koniec października turnieju w Tokio, więc wygląda na to, że wystąpi tylko w WTA 1000 w Wuhan oraz WTA Finals. Więcej w artykule.

14:15 Dziś byliśmy świadkami najdłuższego w tym roku meczu w zawodach WTA! Xinyu Gao (171. WTA) i Sara Sorribes Tormo (104. WTA) spędziły na korcie w Pekinie aż 4 godziny i 15 minut. Ostatecznie awans dalej wywalczyła Hiszpanka, która wygrała 6:7(4); 7:5; 7:5. Jest to drugi najdłuższy mecz od 2011 roku i o sześć minut poprawiony wynik Laury Siegemund i Xiyu Wang, które tydzień temu na korcie w Hua Hin spędziły 4 godziny i 9 minut.

13:01 Aż siedem reprezentantek Chin przegrało dziś podczas turnieju rangi WTA 1000 w Pekinie. Jedyną, która na ten moment awansowała dalej, jest Sija Wei (140. WTA), która pokonała 6:4; 7:6(6) z Eleną Gabrielą Ruse (93. WTA).

12:58 Holger Rune (14. ATP) stoczył równy pojedynek z Alejandro Tabilo (22. ATP), ale ostatecznie awansował do drugiej rundy w Tokio, wygrywając 6:2; 5:7; 6:4. Odpadł natomiast finalista US Open, turniejowy numer jeden, Taylor Fritz (7. ATP) Jego pogromcą został Francuz Arthur Fils (24. ATP), który wygrał 6:4; 3:6; 6:3.

12:28 Jannik Sinner (1. ATP) miał sporo problemów w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 w Pekinie, ale po prawie dwugodzinnym boju awansował dalej. Nicolas Jarry (28. ATP) wygrał pierwszego seta 6:4, ale w kolejnych lepszy był Włoch, wygrywając 6:3; 6:1.

Skrót meczu Sinner – Jarry
Flashscore

12:02 Frances Tiafoe (15. ATP) odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 w Tokio. Amerykanin przegrał 5:7; 3:6 z rodakiem Brandonem Nakashimą (43. ATP). Broniący tytułu Ben Shelton (17. ATP), również Amerykanin, zdołał dotrzeć do drugiej rundy w Tokio, po ciężkim zwycięstwie nad rodakiem Reillym Opelką (306. ATP) 3:6, 6:1, 6:4.

Statystyki meczu Tiafoe – Nakashima
Statystyki meczu Tiafoe – NakashimaFlashscore

10:21 Yi Zhou (446. ATP) dzielnie walczył o awans do drugiej rundy  zawodów ATP 500 w Tokio. Rosjanin Paweł Kotow (63. ATP) przegrał pierwszego seta 1:6, ale następnie był lepszy 6:3, 7:5.

09:02 Po ponad trzygodzinnym boju Yoshihito Nishioka (59. ATP) sprawił ogromną radość swoim kibicom w Tokio i awansował do drugiej rundy po wielkim zwycięstwie 7:6(5); 3:6; 7:6(5) z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime (21. ATP).

08:59 Stefanos Tsitsipas (12. ATP) pożegnał się z turniejem ATP 500 w Tokio już w pierwszej rundzie. Amerykański kwalifikant Alex Michelsen (49. ATP) pokonał 4:6; 6:1; 6:2 rozstawionego z numerem 4 Greka. Był to ich pierwszy bezpośredni mecz.

08:57 Jack Draper (20. ATP) pokonał włoskiego kwalifikanta Mattię Bellucciego (103. ATP) 6:4, 6:2 i będzie przeciwnikiem Huberta Hurkacza w drugiej rundzie (1/8 finału) tenisowego turnieju ATP 500 na twardych kortach w Tokio.

08:53 Moyuki Uchijima (63. WTA) będzie rywalką Magdy Linette (43. WTA) w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Pekinie. Japonka w pierwszej rundzie pokonała 6:3; 6:4 Han Shi (240. WTA), Polka z racji rozstawienia miała "wolny los".