Tenis Flash: Majchrzak pewny w Poznaniu, Zieliński gra dalej w Halle

Tenis Flash: Trwają turnieje na trawie, ale Polaków zobaczymy na poznańskiej mączceProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:55 Novak Djoković na pewno pojawi się w turnieju olimpijskim w Paryżu - potwierdził to serbski związek tenistowy. Pod znakiem zapytania jest jego udział w Wimbledon.

19:28 Obaj przyjechali do Poznania jako triumfatorzy turniejów. Wiaczesław Bieliński (526. ATP) z Ukrainy triumfował podczas rozgrywek ITF w Koszalinie, tymczasem Kamil Majchrzak (205. ATP) podbił drabinkę challengera w Bratysławie. Polak wprawdzie dał się przełamać dwukrotnie w tym meczu, ale sam wykorzystał cztery break pointy, wygrał 6:3, 6:4 i powalczy o ćwierćfinał poznańskiego challengera.

19:04 Mało kto spodziewał się pewnie, że Oscar Otte (474. ATP) może powalczyć z finalistą French Open, tymczasem kwalifikant bez żadnego tytułu na koncie w pierwszym secie doprowadził do tie-breaka i wygrał. Dopiero wtedy Alexander Zverev (4. ATP) przejął inicjatywę i ostatecznie wygrał 6:7(5), 6:3, 6:4.

17:50 Tomasz Berkieta (1199. ATP) przemknął przez mecz pierwszej rundy podczas turnieju ITF M15 w Monastyrze. Polak z wynikiem 6:2, 6:2 odprawił Amrutjaya Mohanty’ego.

17:43 Carlos Alcaraz (2. ATP) z wielką łatwością zgarnął pierwszego seta, po czym w drugim znalazł się w sytuacji 2:5. Francisco Cerundolo (26. ATP) „już był w ogródku”, ale nie zdołał zamknąć partii na swoją korzyść, młody Hiszpan wyszedł z opresji, wygrywając sześć z siedmiu kolejnych gemów. Z wynikiem 6:1, 7:5 faworyt przeszedł do drugiej rundy.

16:30 Jannik Sinner (1. ATP) był w sporych opałach, gdy Tallon Griekspoor (27. ATP) zdołał wyszarpać mu otwierającego seta po żmudnym tie-breaku. Ale czy faktycznie był? Włoch dobrze bawił się w tym spotkaniu, a z Holendrem poradził sobie po dwóch godzinach i prawie 20 minutach, wygrywając 6:7(8), 6:3, 6:2.

Skrót meczu Sinner - Griekspoor
Flashscore

15:34 Ponad dwie i pół godziny walki, niestety bez happy endu. Kolejny polski tenisista żegna się z poznańskim challengerem. Daniel Michalski (368. ATP) zaczął od wygranego seta, ale kolejny szybko zaczął wymykać się z rąk. W decydującej partii portugalski weteran Gastao Elias (359. ATP) dojechał już do końca bez szwanku, pieczętując wygraną 3:6, 6:4, 6:3.

15:21 Alex De Minaur (7. ATP) wszedł w mecz 1. rundy z impetem, pokonując Lorenzo Musettiego (30. ATP) aż 6:1 w pierwszym secie. Nieoczekiwanie, dynamika meczu odwróciła się gwałtownie i do końca to Włoch utrzymywał kontrolę, wygrywając 1:6, 6:4, 6:2.

14:37 Rozstawieni z numerem 4 debliści Hugo Nys i Jan Zieliński pewnie przeszli do 2. rundy turnieju w Halle. Na niemieckiej trawie okazali się zdecydowanie lepsi od duetu Zhizhen Zhang/Tomas Machac, zwyciężając 6:1, 6:3 w 51 minut.

13:48 Caroline Wozniacki (114. WTA) po pięciu latach wróciła na trawiaste korty i niestety nie był to powrót udany. Elise Mertens (32. WTA) kontrolowała mecz, a w drugim secie jej wygrana była bardzo gładka. Belgijka z wynikiem 6:4, 6:1 zapewniła sobie grę w 2. rundzie Rothesay Classic.

13:32 Naomi Osaka (113. WTA) stoczyła emocjonujący pojedynek z Qinwen Zheng (8. WTA) w Berlinie, lecz to czołowa chińska tenisistka wyszła z niego zwycięsko, zapisując na swoim koncie drugą z rzędu wygraną nad Japonką, tym razem z rezultatem 6:4, 3:6, 6:3.

13:28 Hubert Hurkacz (9. ATP) poznał swojego rywala w drugiej rundzie turnieju ATP w Halle. Będzie nim Australijczyk James Duckenworth (88. ATP), dzisiejszy pogromca fantastycznego nastolatka z Brazylii, Joao Fonseki (217. ATP). Duckenworth wygrał bez większych problemów 6:4, 6:4. Z Polakiem grał dotąd raz, jesienią 2021 w Paryżu. Wówczas górą był Hurkacz, choć po trzech setach, w tym jednym zakończonym tie-breakiem.

12:58 Rankingowi sąsiedzi Arthur Fils (37. ATP) i Tomas Machac (36. ATP) zafundowali sobie falujący i dość wyrównany mecz, w którym Francuz zaczął od 0:3, by następnie wygrać sześć z siedmiu gemów pierwszego seta. W drugim atakował Czecha od pierwszych punktów i uzyskał przewagę, której nie oddał pomimo obrony przez Machaca dwóch piłek meczowych i szans na powrót w ostatniej chwili. Fils awansował do 2. rundy w Halle z wynikiem 6:4, 6:4 i zmierzy się z Dominikiem Koepferem.

12:18 Pierwszy z Polaków zakończył już swój pojedynek w Poznaniu. Niestety Olaf Pieczkowski (550. ATP) przegrał z Hynekiem Bartonem (385. ATP) w pierwszej rundzie challengera w stolicy Wielkopolski 5:7, 0:6.

11:58 PZT podał termin i lokalizację wrześniowego meczu Polaków z Koreą Południową w ramach rozgrywek Pucharu Davisa. Po raz czwarty Biało-Czerwonych ugości Zielona Góra, a mecz zaplanowano na 13-14 września.

09:14 Trwają mocno obsadzone turnieje WTA w Berlinie i Birmingham oraz ATP w Halle i Londynie, ale reprezentantów Polski dzisiaj w nich nie zobaczymy. Trójka polskich tenisistów wyjdzie dzisiaj za to na poznańską mączkę, by rywalizować na poziomie challengera. O 10:30 Olaf Pieczkowski (550. ATP) zagra z Hynekiem Bartonem (485. ATP), na godzinę 12 zaplanowano start spotkania Daniela Michalskiego (368. ATP) z Gastao Eliasem (359. ATP), a o 17 mają zacząć grać Kamil Majchrzak (205. ATP) z Wiaczesławem Bielińskim (526. ATP).