Tenis Flash: Hurkacz w finale w Halle, Kaśnikowski triumfuje, Linette wygrała w eliminacjach

Tenis Flash: Sobota pełna meczów reprezentantów Polski
Tenis Flash: Sobota pełna meczów reprezentantów PolskiAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:10 Niestety, Magdaleny Fręch (52. WTA) nie zobaczymy podczas turnieju w Eastbourne. Łodzianka w kwalifikacjach trafiła na Camilę Osorio (81. WTA), która pokazała charakter po bardzo szybko straconym pierwszym secie. Fręch najpierw wygrała 6:2, później bardzo dobrze rozpoczęła drugiego seta, ale Kolumbijka odrobiła stratę przełamania i decydujący break point wykorzystała na wagę seta. Decydująca partia okazała się najdłuższa i najbardziej wyrównana. Niestety, w 12. gemie Osorio ponownie odebrała Polce podanie, wygrywając 2:6, 6:4, 7:5.

17:50 Anna Kalinska (24. WTA) jest już w finale turnieju w Berlinie. Późnym popołudniem pokonała bardziej doświadczoną Wiktorię Azarenkę (19. WTA). W drugim secie Białorusinka zdołała co prawda wygrać po tie-breaku, ale pierwszy i trzeci były typowymi one-woman-show. Kalinska wygrywa 6:1, 6:7(3), 6:1

17:22 Zapraszamy na wywiad pomeczowy Huberta Hurkacza w Halle. Polskie napisy dostępne w opcjach.

Wywiad pomeczowy Hubiego
Flashscore

16:52 Jannik Sinner (1. ATP) będzie rywalem Huberta Hurkacza w finale turnieju w Halle. Włoski lider rankingu potrzebował wprawdzie tie-breaka w drugim secie, ale zdołał pokonać Zhizhena Zhanga (42. ATP) bez straty seta, 6:4, 7:6(3).

16:47 Maks Kaśnikowski (230. ATP) imponował już w piątkowym półfinale, zaimponował również w finale challengera w Poznaniu. Młody warszawski tenisista po raz pierwszy w karierze pokonał Argentyńczyka Camilo Ugo Carabellego (114. ATP) pomimo porażki w pierwszym secie. W finale zanotował wynik 3:6, 6:4, 6:3 i stał się trzecim Polakiem w historii rozgrywek w Poznaniu – po Hurkaczu i Janowiczu – który triumfuje.

16:25 Po szybkiej stracie przełamania pierwszy set był poza zasięgiem możliwości Jordana Thompsona (43. ATP) przeciwko zdyscyplinowanemu Lorenzo Musettiemu (30. ATP). Jakby wyładowując złość po straconej partii Australijczyk ruszył z kopyta i szybko miał 5:0 – stan, z którego Musetti nie zdołał wrócić pomimo trzech gemów wygranych z rzędu. Równowagę odzyskał w decydującej odsłonie i to on zapewnił sobie grę w finale londyńskiego turnieju ATP po wygranej 6:3, 3:6, 6:3.

15:01 Świetne wieści napływają także z Eastbourne, gdzie Magda Linette (45. WTA) wygrała 6:3, 6:3 z Yafan Wang (75. WTA) w pierwszym meczu dwustopniowych eliminacji do turnieju na kortach trawiastych. Jutro w finale zmierzy się z Ranah Akuą Stoiber (678. WTA).

14:57 Hubert Hurkacz (9. ATP) pierwszy raz w karierze pokonał Alexandra Zvereva (4. ATP) i pierwszy raz w tym roku wygrał z rywalem z czołowej dziesiątki rankingu, w dodatku awansując do tego do finału turnieju rangi ATP 500 w Halle. Polak imponował na linii serwisowej i wygrał 7:6(2), 6:4.

Skrót meczu Hurkacz - Zverev
Flashscore

14:20 Krecze Jabeur i Sabalenki (a wcześniej Rybakiny i Vondrousovej) powinny dać do myślenia. Wszystko wskazuje na to, że Iga Świątek rozgrywa ten sezon lepiej niż jej rywalki z czołówki.

14:10 W 1/2 finału w stolicy Niemiec jest już także Coco Gauff (2. WTA), której pojedynek także skończył się przedwcześnie. Po dramaturgii w pierwszym secie jej pojedynku z Ons Jabeur (10. WTA), Tunezyjka została zmuszona skreczować. Pierwsza partia była jednak niezwykle emocjonująca, bo przy stanie 5:4 Amerykanka miała aż siedem piłek setowych, ale Jabeur jakimś cudem wyrównała na 5:5. Następnie doszło di tie breaka, w którym Tunezyjka miała trzy swoje piłki setowe, ale ostatecznie to Gauff wykorzystała dziewiątego setbola.

13:57 Aryna Sabalenka (3. WTA) wycofała się z turnieju w Berlinie z powodu kontuzji ramienia. Białorusinka podjęła taką decyzję przy stanie 1:5 w meczu z Anną Kalinską (24. WTA). Tym samym jej rywalka awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z Wiktorią Azarenką. Nie wiemy czy jest to na tyle groźna kontuzja, by pod znakiem zapytania stanął jej występ w Wimbledonie.

08:35 Na szczęście polscy fani tenisa mają w ostatnim czasie zdecydowanie więcej powodów do radości niż kibice piłkarskiej reprezentacji kraju. Najlepszym tego dowodem jest dzisiejszy plan gier polskich zawodniczek i zawodników. Przede wszystkim w półfinale turnieju ATP 500 w Halle zagra Hubert Hurkacz (9. ATP), który będzie miał okazję pierwszy raz w tym roku wygrać z tenisistą z czołowej dziesiątki rankingu, mierząc się z Alexandrem Zverevem (4. ATP). W Eastbourne natmiast wystąpią Magda Linette (45. WTA) i Magdalena Fręch (52. WTA). Obie będą uczestniczyć w eliminacjach do głównej imprezy. Pierwsza z nich zmierzy się z Yafan Wang (75. WTA), a druga z Camilą Osorio (81. WTA). Warto jednak zajrzeć też na polskie korty. W challengerze w Poznaniu Maks Kaśnikowski (230. ATP) zagra o tytuł z Camilo Ugo Carabellim (114. ATP).