Tenis Flash: Hurkacz odpadł w Tokio, Fręch zaczyna od zwycięstwa w Pekinie

Tenis Flash: Hurkacz odpadł w Tokio, Fręch zagra w Pekinie
Tenis Flash: Hurkacz odpadł w Tokio, Fręch zagra w PekinieYUICHI YAMAZAKI/AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:55 Nie tylko byli pierwsi w dzienniku w szkole, ale chcą też pozostać pierwsi w deblu. Najwyżej rozstawiona para challengera w Lizbonie, Arneodo/Arribage, pewnie pokonała swoich rywali i to właśnie turniejowa jedynka będzie rywalami Karola Drzewieckiego i Piotra Matuszewskiego. W ćwierćfinale Monakijczyk i Francuz odnotowali wygraną 6:4, 6:3 nad Luisem Davidem Martinezem i Davidem Vegą Hernandezem.

18:47 Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski zapewnili sobie udział w półfinale challengera w Lizbonie. Polski duet pokonał rozstawionych Czechów Petra Nouzę i Patrika Rikla po dwóch tie-breakach i super tie-breaku, z wynikiem 7:6(4), 6:7(8),10-5.

18:28 Hubert Hurkacz najpierw pożegnał się z Tokio, a wkrótce później - już bez wychodzenia na kort - z Szanghajem. Według oczekujących na potwierdzenie informacji Polak nie wystartuje w ostatnim turnieju Masters 1000, w którym triumfował.

17:16 Coco Gauff (6. WTA) poradziła sobie z Clarą Burel (51. WTA) i w tym zdaniu nie ma niczego zaskakującego. Sam mecz nie był równie jednostronny jak wskazuje wygrana w dwóch setach – Francuzka serwowała po zwycięstwo w secie, gdy udało jej się dwukrotnie przełamać faworytkę. Nie wykorzystała jednak szansy i Gauff wygrała 7:5, 6:3.

16:03 To było nieporównanie trudniejsze starcie niż w 2022 roku, ale Magdalena Fręch (31. WTA) ponownie zwycięża nad Alycią Parks (128. WTA). Amerykanka nie mogła poradzić sobie z emocjami, traciła rytm i niweczyła punkty, które zdobywała efektowna, ofensywną grą. Na tym tle konsekwentna i trzymająca równy poziom Polka wypadła lepiej, wygrywając 6:4, 5:7, 6:4 po blisko trzech godzinach. Na podsumowanie meczu zapraszamy tutaj.

15:51 Piątkowe zmagania w Pekinie kończą się zwycięstwem Andrieja Rublowa (6. ATP) nad Pablo Carreno-Bustą (201. ATP). Rosjanin rozpoczął od gładkiego 6:0 w pierwszym secie, ale drugiego stracił na rzecz weterana z Hiszpanii, dopiero w decydującej partii rozstrzygając losy awansu do 1/8 finału z wynikiem 6:0, 4:6, 6:4.

15:37 Caroline Garcia (36. WTA) w emocjonalnym wpisie poinformowała o zakończeniu sezonu wcześniej niż planowała. Nękana problemami ze zdrowiem, zawodniczka równie źle - jeśli nie gorzej - czuje się psychicznie

14:19 Pogromca Huberta Hurkacza poznał już swojego rywala w ćwierćfinale w Tokio. Jack Draper zagra z Ugo Humbertem (18. ATP), który w niewiele ponad godzinę poradził sobie z Brandonem Nakashimą (36. ATP), wygrywając 6:3, 6:2.

12:46 Wyjątkowo dramatyczny obrót przybrał piątkowy mecz Arthura Filsa (24. ATP) z Matteo Berrettinim (45. ATP). Włoski weteran wygrał trwającego prawie półtorej godziny pierwszego seta, dopiero po tie-breaku – ale po rozpoczęciu drugiego nie był w stanie kontynuować rozgrywki, dlatego skreczował i zapewnił rywalowi miejsce w ćwierćfinale.

11:44 Mamy dla Was również skrót meczu Giovanniego Mpetshi Perricarda (51. ATP) z Carlosem Alcarazem (3. ATP). Dwa przełamania wystarczyły Hiszpanowi do zwycięstwa 6:4, 6:4, ale najlepsza wymiana meczu padła łupem Francuza. Warto ją zobaczyć!

Skrót meczu Mpetshi Perricard - Alcaraz
Flashscore

09:20 Daniił Miedwiediew (5. ATP) awansował do drugiej rundy turnieju w Pekinie. Rosjanin pokonał w dwóch setach doświadczonego Gaela Monfilsa (46. ATP) 6:3, 6:4.

07:36 W Pekinie około południa na kort powinna wyjść Magdalena Fręch (31. WTA), która z powodu nieobecności wielu czołowych zawodniczek rankingu WTA w stolicy Chin, jest rozstawiona w imprezie rangi WTA 1000 z 23. numerem i w pierwszej rundzie miała wolny los. Dziś zacznie rywalizację od drugiej rundy spotkaniem z Amerykanką Alycią Parks (128. WTA)

07:34 Złe informacje z Tokio. Hubert Hurkacz (8. ATP) pożegnał się z turniejem rangi WTA 500 w stolicy Japonii już na etapie drugiej rundy. Polak przegrał 4:6, 4:6 z Jackiem Draperem (20. ATP), który podczas US Open doszedł aż do półfinału i zalicza bardzo udaną końcówkę sezonu. Hurkacz nie wykorzystał żadnego z trzech break-pointów, a sam dał się dwa razy przełamać, co wystarczyło Brytyjczykowi do wygrania meczu.