Tenis Flash: Gauff rozbiła Muchovą w Pekinie. Majchrzak wygrywa turniej Villena Open

Cocoa Gauff wygrała drugi tytuł w sezonie
Cocoa Gauff wygrała drugi tytuł w sezonieČTK / AP / Achmad Ibrahim
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:06 Tommy Paul (13. ATP) zanotował znakomity powrót w meczu z Alejandro Tabilo (23. ATP). Chilijczyk wygrał pierwszego seta 7:6(2), a w drugim prowadził już 5:1(!). Tabilo miał aż pięć piłek meczowych przy stanie 5:2, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Ostatecznie przegrał drugą partię po tie-breaku, po drodze broniąc sześć piłek setowych. Poległ dopiero przy siódmej. Paul poszedł za ciosem i w trzeciej partii nie dał już szans rywali, wygrywając cały mecz 6:7(2); 7:6(6); 6:2. Amerykanin wywalczył awans do 1/8 turnieju w Szanghaju.

15:25 Carlos Alcaraz (2. ATP) awansował do 1/8 turnieju w Szanghaju, ale nie było to proste zadanie. Yibing Wu (560. ATP) postraszył Hiszpana w pierwszym secie, ale Carlitos wygrał w tie-breaku. W drugim Alcaraz zdołał raz przełamać i wygrał 7:6(5); 6:3. Ten mecz, podobnie jak wszystkie dzisiejsze, był rozgrywany przy zamkniętym dachu.

14:30 Coco Gauff (6. WTA) zdemolowała Karolinę Muchovą (49. WTA) w finale turnieju WTA 1000 w Pekinie. Czeszka nie miała sposobu na Amerykankę, która pokonała 6:1; 6:3 i zapisała na swoim koncie drugi w tym roku, a ósmy w karierze, wygrany turniej rangi WTA. Porażka Muchovej oznacza, że Magdalena Fręch od poniedziałku będzie 29. rakietą świata.

13:00 Kamil Majchrzak (146. ATP) triumfatorem turnieju Villena Open w prowincji Alicante. Nicolas Moreno De Alboran (144. ATP) był bezradny w starciu z Polakiem, który powtórzył marcowy sukces z Kigali oraz czerwcowy z Bratysławy i wygrał zawody rangi challenger. Amerykanin przegrał 4:6; 2:6. Majchrzak w najnowszym notowaniu rankingu przesunie się na 114. miejsce.

12:47 Jannik Sinner (1. ATP) nie miał łatwego zadania 1/16 turnieju rangi ATP 1000 w Szanghaju. Tomas Martin Etcheverry (37. ATP) wygrał pierwszego seta 7:6(3), ale w dwóch kolejnych Włoch był lepszy 6:4; 6:2 i gra dalej.

Skrót meczu Sinner – Etcheverry
Flashscore

09:30 Daniił Miedwiediew (5. ATP) awansował do 1/8 turnieju ATP 1000 w Szanghaju, ale nie obyło się bez problemów. Włoch Matteo Arnaldi (36. ATP) wygrał pierwszego seta 7:5, a w dwóch kolejnych lepszy był Rosjanin 6:4; 6:4.

Skrót meczu Miedwiediew – Arnaldi
Flashscore

07:38 Nie ustają opady deszczu w Szanghaju, które wczoraj po południu nieco zmieniły plany organizatorom. Dziś jest jeszcze gorzej i od samego rano gramy tylko na zadaszonym korcie centralnym.

07:35 Już dziś po godzinie 13 rozpocznie się finał turnieju rangi WTA 1000 w Pekinie, w którym o tytuł zagrają Karolina Muchova (49. WTA) i Coco Gauff (6. WTA). Czeszka zagra swój drugi finał w tym roku i szósty w karierze. Do tej pory tylko raz triumfowała i miało to miejsce pięć lat temu w Seulu. Amerykanka ma natomiast na swoim koncie osiem finałów, z czego aż siedem wygrała, ale tylko jeden w tym roku na początku stycznia w Auckland. Od tamtej pory nie grała nawet w żadnym finale.