Tenis Flash: Fręch awansowała do 1/8 finału w Pekinie, Zieliński kończy na ćwierćfinale w Tokio

Tenis Flash: Fręch awansowała do 1/8 finału w Pekinie
Tenis Flash: Fręch awansowała do 1/8 finału w PekinieLINTAO ZHANG/GETTY IMAGES ASIAPAC/Getty Images via AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

17:09 Carlos Alcaraz (3. ATP) powiedział, że współczuje Jannikowi Sinnerowi (1. ATP) ze względu na panującą wokół Włocha sytuację z aferą dopingową w tle. "Myślę, że dla tenisa nie jest to dobry znak. To dla niego trudne. Wiem, że wszyscy o tym mówią. Nie wiem, jak to możliwe, ale na pewno rozumiem jego sytuację. Współczuję mu" - powiedział Hiszpan.

16:38 Coco Gauff (6. WTA) pewnie awansowała do trzeciej rudny zmagań w turnieju WTA 1000 w Pekinie. Amerykanka, która zmieniła ostatnio trenera, pokonała Brytyjkę Katie Boulter (34. WTA) 7:5, 6:2

14:16 Tallon Griekspoor (39. ATP) nie miał dziś startu do faworyta z Hiszpanii, Carlosa Alcaraza (3. ATP). Carlitos poradził sobie w mniej niż godzinę, wygrywając 6:1, 6:2 i zapewnił sobie półfinał turnieju w Pekinie. Jego rywalem na tym etapie będzie Karen Chaczanow (27. ATP), który o świcie polskiego czasu wygrał z Francisco Cerundolo.

Skrót meczu Griekspoor - Alcaraz w Pekinie
Flashscore

13:50 Poniedziałkowy poranek zapowiada się ekscytująco dla polskich fanów tenisa. Hitowy pojedynek Magdy Linette (45. WTA) z Jasmine Paolini (5. WTA) jako drugi od godziny 7.

13:28 Kei Nishikori (200. ATP) nie zamierzał zważać na różnice rankingowe i postawił bardzo trudne warunki faworyzowanemu Holgerowi Rune (14. ATP). Japończyk w walce o półfinał w Tokio wygrał pierwszego seta i wydawał się zmierzać po wygraną w trzecim, ale Duńczyk ostatecznie zwyciężył 3:6, 6:2, 7:5 po dwóch godzinach i 15 minutach. Zapraszamy na skrót tego spotkania!

Skrót meczu Nishikori - Rune w Tokio
Flashscore

11:48 Jan Zieliński i Hugo Nys nie byli w stanie przemóc pary Michelsen/Tabilo. Po 80 minutach na korcie Amerykanin i Chilijczyk wygrywają 7:5, 3:6, 10-7 i to oni zagrają w półfinale z brytyjską parą Cash/Glasspool.

11:39 Znamy rywalkę Magdaleny Fręch w Pekinie. Polka zmierzy się ze Shuai Zhang, która poradziła sobie z Greetje Minnen przekonująco - 6:2, 6:3.

10:35 Pogromca Huberta Hurkacza kończy udział w Tokio. Jack Draper (20. ATP) był zmuszony poddać mecz z Ugo Humbertem (18. ATP) na wczesnym etapie drugiego seta, przy wyniku 7:5, 2:1 dla Francuza.

10:11 Magdalena Fręch (31. WTA) awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Pekinie. Polka przegrała pierwszego seta do zera z Dianą Sznajder (16. WTA), ale mimo to potrafiła odwrócić losy meczu i wygrać 0:6, 6:3, 6:4. Jej rywalką w walce o ćwierćfinał będzie wygrana z pojedynku Shuai Zhang (595. WTA) - Greet Minnen (94. WTA).

09:10 Tomas Machac (34. ATP) zapewnił sobie półfinał w Tokio, pokonując Alexa Michelsena (49. ATP) bez straty seta – 7:6(2), 6:3.