Nys i Zieliński odpadli w ćwierćfinale turnieju ATP w Eastbourne

Nys i Zieliński odpadli w ćwierćfinale turnieju ATP w EastbournePAP
Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys przegrali 6:4, 3:6, 7-10 z australijskim duetem Matthew Ebden, John Patrick Smith w ćwierćfinale gry podwójnej tenisowego turnieju ATP na kortach trawiastych w Eastbourne. Mecz trwał godzinę i 26 minut.

W pierwszym secie pojedynku ćwierćfinałowego, wygranym 6:4, "nasz" duet sięgnął po jedyne w całej partii przełamanie na finiszu. W drugiej odsłonie Zieliński i Nys dotrzymywali kroku Ebdenowi i Smithowi do stanu 2:1, by następnie stracić cztery gemy z rzędu. Nawet odrobienie jednego przełamania nie wystarczyło, set skończył się wynikiem 6:3 dla Australijczyków.

W super tie-breaku prowadzili już 4-0 i 5-1, lecz ostatecznie przegrali 7-10. Podczas rozpoczętego w czerwcu sezonu na trawie Polak i Monakijczyk zanotowali dotąd tylko jedno zwycięstwo.