Jelena Ostapenko zdobywa tytuł Birmingham Open po pokonaniu Barbory Krejcikovej

Jelena Ostapenko pozuje z trofeum Birmingham Open
Jelena Ostapenko pozuje z trofeum Birmingham OpenProfimedia
Jelena Ostapenko wygrała pojedynek dwóch byłych mistrzyń French Open, pokonując Barborę Krejcikovą 7-6 (10/8), 6-4 i wygrywając Birmingham Open w niedzielę.

Krejcikova dotarła do finału bez straty seta, a jej postępy w angielskim Midlands wystarczyły, aby zapewnić sobie powrót do pierwszej dziesiątki w poniedziałek.

Ostapenko nie wykazała jednak żadnych oznak zmęczenia po wyczerpującej drodze do finału i sięgnęła po swój pierwszy tytuł w tym sezonie.

"Rozegrałam pięć świetnych meczów, na szczęście był to jedyny mecz w dwóch setach, ponieważ każdy mecz był naprawdę trudny" - powiedziała Ostapenko. "To świetne przygotowanie do Wimbledonu".

Najważniejsze momenty meczu Ostapenko - Krejcikova
Flashscore

W pierwszym secie żadna z zawodniczek nie straciła podania, a Ostapenko w końcu uzyskała przewagę w maratońskim tie-breaku, uderzając forehandem po linii w czwartym secie.

Mistrzyni French Open z 2017 roku wydawała się być na dobrej drodze do zwycięstwa w drugim, prowadząc 5:1.