Novak Djokovic przegrał pierwszego seta, ale zdołał odwrócić losy meczu

Novak Djokovic zdołał odwrócić losy mecz z Lucą van Assche
Novak Djokovic zdołał odwrócić losy mecz z Lucą van AsscheAFP
Novak Djokovic awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Banja Luce. Serb miał sporo problemów, bo przegrał pierwszego seta z Lucą van Assche 6:7(4). Jednak kolejne dwa sety padły jego łupem 6:3; 6:2.

Inauguracyjny set był bardzo wyrównany, a do pierwszego przełamania doszło przy stanie 4:4. Wtedy Francuz wygrał gema przy podaniu lidera rankingu ATP i serwował po zwycięstwo.

Niestety Luca van Assche nie zdołał utrzymać przewagi i Serb doprowadził do remisu. Przy wyniku 6:5 Djokovic miał trzy piłki setowe, ale ostatecznie doszło do tie-breaka. Tam było już 3:1 dla Novaka, ale ostatecznie zdobył już tylko jeden punkt, a Francuz wygrał 7:4.

Drugi set przyniósł dwa przełamania ze strony Serba, który wygrał 6:3. Trzeci partia rozpoczęła się wygrania gema przy podaniu Djokovicia i pachniało sensacją, ale jednak Novak zdołał odwrócić losy meczu. Najpierw doprowadził do remisu 1:1, a w dalszej części Francuz zdołał zdobyć tylko gema i przegrał 2:6.