BKS Bostik zaczyna pewnie, Mogilno rozbite u siebie w debiucie w Tauron Lidze kobiet

BKS Bostik zaczyna pewnie, Mogilno rozbite u siebie w pierwszym meczu Tauron Ligi kobietPiotr Sumara, Tauron Liga
Debiutujące w kobiecej elicie siatkarki Sokoła & Hagric Mogilno nie były w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji ze zdobywczyniami AL-KO Superpucharu Polski. Faworytki z BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała tylko raz pozwoliły rywalkom zbliżyć się do 15 punktów.

Sezon 24/25 siatkarskiej Tauron Ligi rozkręca się stopniowo. W jedynym sobotnim meczu mierzyły się debiutantki z Sokoła & Hagric Mogilno i faworytki z bielsko-bialskiego BKS-u. Dla triumfatorek zeszłorocznej I ligi mecz miał być świętem, zasłużoną nagrodą i wejściem przy komplecie własnej publiczności w nowy sezon.

Niestety, nawet pełna hala nie pomogła gospodyniom sobotniego spotkania, które w każdym z dwóch pierwszych setów grały równo z rywalkami tylko do szóstego zdobytego punktu. Później faworyzowane zdobywczynie superpucharu notowały serie, które nie zostawiały pola do dyskusji o zwycięstwie w partii.

W otwierającym secie BKS Bostik wyszedł ze stanu 4:5 do 14:5, a całą odsłonę zakończył 25:10. Przebieg drugiej partii był tylko minimalnie korzystniejszy dla gospodyń, które przegrały 11:25. Trzeci set nie mógł okazać się punktem zwrotnym, skoro mogilnianki ani przez moment nie miały przewagi, dystans tracąc już przy 6:7, a przegrywając 14:25 i cały mecz 0:3.

Jest nad czym pracować w kolejnych spotkaniach, jeśli siatkarki Sokoła mają na dłużej zostać w Tauron Lidze.