Projekt Warszawa i Stal Nysa pokonują swoich rywali w poniedziałkowych meczach PlusLigi

Jan Firlej został MVP meczu z Będzinem
Jan Firlej został MVP meczu z Będzinem PressFocus / ddp USA / Profimedia
Projekt Warszawa rozbił na wyjeździe MKS Będzin, a Stal Nysa w swoim pierwszym meczu sezonu 2024/25 pokonała bez straty seta GKS Katowice.

Drużyna ze stolicy w bardzo dobrych nastrojach wybrała się na mecz z Będzinem, ponieważ w pierwszych dwóch kolejkach w trzech setach pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i GKS Katowice, co dawało im prowadzenie w tabeli z kompletem zwycięstw.

Beniaminek wprawdzie rozpoczął sezon od zwycięstwa z Katowicami, ale nikt nie dawał mu większych szans w pojedynku z Projektem Warszawa, który ma mistrzowie aspiracje w tym sezonie. Brązowi medaliści z zeszłego sezonu potwierdzili swoją bardzo dobrą formę, nie tracąc nawet seta (25:18; 25:15; 25:18).

MVP meczu wybrany został rozgrywający Jan Firlej, a najwięcej punktów zdobył gracz Będzina Damian Schulz (14 pkt).

Stal Nysa ze względu na powodzie panujące na jej terenie nie była w stanie do tej pory rozegrać żadnego meczu PlusLigi. Swoje pierwsze spotkanie rozegrali z GKS-em Katowice i  w bardzo dobrym stylu zaczęła sezon 2024/25.

Drużyna z Nysy tylko w drugim secie miała problemy, ale wygrała 25:23. W pierwszym i trzecim wygrywała 25:17. MVP meczu został Kellian Motta Paes.