Turcja była blisko sprawienia sensacji, ale Słowenia gra dalej na siatkarskich MEPAP
Siatkarze Turcji byli blisko sprawienia sensacji w 1/8 finału mistrzostw Europy, bowiem prowadzili już 2:0 w setach ze Słowenią, ale wicemistrzowie kontynentu ostatecznie wygrali 3:2. Do ćwierćfinału w sobotę awansowali także Włosi, Ukraińcy oraz Holendrzy.

Starcie Turków ze Słoweńcami w Warnie było najciekawszym sobotnim meczem. Niżej notowani siatkarze z Turcji, których prowadzi były szkoleniowiec Słowenii Alberto Giuliani, mieli szanse na rozstrzygnięcie spotkania na swoją korzyść w czwartym secie, a później także w tie-breaku. Bardziej doświadczeni rywale zdołali jednak odwrócić losy tej rywalizacji w zaciętych końcówkach.

W drugim z sobotnich meczów 1/8 finału w Warnie Ukraińcy bez problemów wygrali z Portugalczykami 3:0.

Natomiast w Bari Włosi zgodnie z planem zdominowali Macedończyków, pokonując ich 3:0. W drugim meczu w Italii Holendrzy po zaciętym meczu pokonali 3:2 Niemców prowadzonych przez Michała Winiarskiego.

Reprezentacja Polski udział w fazie pucharowej rozpocznie w niedzielę. Biało-czerwoni zakończyli zmagania w grupie C na pierwszym miejscu i w 1/8 finału zmierzą się w Bari z Belgią, która awansowała do fazy pucharowej jako czwarty zespół grupy A.

W ewentualnym ćwierćfinale podopieczni trenera Nikoli Grbica trafią na zwycięzcę starcia Serbii z Czechami.

W imprezie odbywającej się w Macedonii Północnej, Włoszech, Bułgarii oraz Izraelu w pierwszym etapie uczestniczyły 24 zespoły, podzielone na cztery grupy. Po cztery czołowe zespoły awansowały do 1/8 finału i od tej fazy zmagania mają już formułę pucharową.

Rywalizacja o medale odbędzie się w Rzymie. Mecz o 3. miejsce i finał zaplanowano na 16 września.