Kolejny emocjonujący mecz, kolejna wygrana Polaków w Lidze Narodów

Kolejny emocjonujący mecz, kolejna wygrana Polaków w Lidze NarodówPAP
Polscy siatkarze wygrali w Nagoi z Bułgarią 3:2 (25:27, 25:19, 22:25, 25:22, 15:11) w swoim trzecim meczu Ligi Narodów. Wcześniej podopieczni trenera Nikoli Grbica pokonali Francję 3:1 oraz Iran 3:2.

Przez większość spotkania obie drużyny prezentowały podobny poziom, co najlepiej widać po wyniku całego spotkania, a także wyniku pierwszego seta, który padł łupem Bułgarów. Polacy weszli jednak na wyższe obroty, przez co w drugim secie doprowadzili do remisu.

Mimo to nie uniknęli kolejnej pięciosetówki, po ostatniej wygranej z Iranem, ponieważ w trzeciej partii znowu lepsi okazali się nasi rywale. Biało-czerwoni kapitalnie weszli za to w czwartego seta, którego rozpoczęli od stanu 11:2. Pod koniec mieli jednak nieco problemów, bo ostatecznie Bułgarzy potrafili zdobyć w nim 22 punkty.

Tie-break był już jednak pokazem pewności siebie biało-czerwonych, którzy kontrolowali jego losy i odnieśli trzecie już zwycięstwo.

W sobotę biało-czerwoni mają dzień przerwy. Na zakończenie turnieju w Nagoi zmierzą się w niedzielę o godz. 8.40 z Serbią.