Reprezentantki Polski wciąż niepokonane. Zwycięstwo z Niemkami w Lidze Narodów

Reprezentantki Polski wciąż niepokonane. Szczęśliwe zwycięstwo z Niemkami w Lidze NarodówPAP
Polskie siatkarki pokonały w amerykańskim Arlington Niemcy 3:0 (25:23, 25:20, 25:21) w kolejnym meczu Ligi Narodów. To siódme z rzędu zwycięstwo drużyny Stefano Lavariniego, która w sobotę na zakończenie drugiego turnieju zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi.

Początkowo na prowadzenie 4:1 wyszły reprezentantki Niemiec. Polki częściowo odrobiły straty dzięki skutecznym zagrywkom Klaudii Alagierskiej, jednak mimo tego nie potrafiły zdobyć przewagi. Biało-czerwone w pewnym momencie przegrywały już 10:15, a następnie 14:19. W ostatniej chwili udało im się "uratować" seta, głównie dzięki Magdalenie Stysiak i zakończyć go wygraną 25:23.

Kolejny set był już bardziej wyrównany. Tym razem Stysiak popisała się efektowną obroną oraz kiwką, którą skierowała za blok. Podopieczne Lavariniego tę partię wygrały pewnie 25:20.

Trzeci set początkowo również wydawał się udany. Po objęciu prowadzenia 9:6 nasze zawodniczki po mocnej zagrywce Camili Wietzel przegrywały jednak 10:13. Błędy w defensywie naprawiły jednak skutecznością w ataku na poziomie 57 procent, kończąc finałową partię 25:21 i cały mecz wynikiem 3:0.

Ostatnim meczem Polek w Arlington będzie spotkanie z Amerykankami.