Fatalne zakończenie pierwszego turnieju Ligi Narodów. Polska przegrała z Serbią 0:3PAP
Reprezentacja Polski po słabym spotkaniu przegrała na zakończenie zmagań w Lidze Narodów w Nagoyi z Serbią 0:3. Taki wynik to duża niespodzianka, bo biało-czerwoni przystępowali do tego spotkania niepokonani w tegorocznej edycji.

Wcześniej podopieczni Nikoli Grbicia pokonywali 3:1 Francję, 3:2 Iran oraz 3:2 Bułgarię. Serbowie z kolei nie mają za sobą udanego turnieju, bo oprócz Polaków pokonali tylko Chiny 3:0. Ponadto zanotowali porażki 1:3 ze Słowenią i 1:3 z Japonią.

W szeregach polskiej reprezentacji nic nie funkcjonowało. Porażka była efektem słabszej gry od Serbów w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła.

Po przegranej w pierwszym secie do 21 punktów, Polacy dobrze weszli w drugą partię, którą otworzyli prowadzeniem 7:1. Mimo to jednak przegrali tę część gry, zdobywając ostatecznie tylko 19 punktów.

Trzeci set był koncertem Serbów, którzy wygrali do 14, a biało-czerwonym nie pomogły zmiany wprowadzone przez Grbicia, który chciał jeszcze ratować spotkanie.

Teraz Polaków czeka ponad tydzień przerwy, a w dniach 20-25 czerwca wezmą udział w turnieju w Rotterdamie, w którym zmierzą się z Niemcami, Holandią, USA oraz Włochami.