Brazylia pokonuje reprezentację Niemiec w swoim meczu otwarcia Ligi Narodów

Brazylia pokonuje Niemcy w meczu otwarcia Ligi Narodów w piłce siatkowej mężczyznProfimedia
Reprezentacja Brazylii w siatkówce mężczyzn rozpoczęła swoją przygodę z Ligą Narodów z przytupem. W środę, grając w kanadyjskiej Ottawie, drużyna trenera Renana Dal Zotto pokonała Niemcy 3:1 (26:24; 25:16, 19:25 i 25:15).

Najważniejszymi zawodnikami Brazylii byli punktujący Ricardo Lucarelli (20 punktów) i atakujący Alan Souza (19 punktów), a także libero Maique. Przeciwnik Linnus Weber, z Niemiec, był najlepszym punktującym meczu (21 pkt).

Po tym, jak w pierwszym secie, zdominowanym przez Niemców, Brazylia miała sporo kłopotów, była bardziej regularna. Dopiero w końcowych momentach seta otwarcia nastąpił zwrot akcji, dzięki któremu drużyna z Ameryki Południowej wyszła na prowadzenie.

Po doprowadzeniu do stanu 2:0, Brazylia zobaczyła, że przeciwnik pozostaje przy życiu w grze, wygrywając trzeciego seta przed kolejną fazą, która była ostatnią w tym starciu.

"Było kilka okazji do kontrataków od początku meczu, ale momentami mieliśmy problemy, zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie" – analizował Lucarelli.

Alan był jedną z głównych atrakcji Brazylii
Alan był jedną z głównych atrakcji BrazyliiFIVB

"Czułem, że nasz serwis był lepszy również w czwartym secie, co stworzyło nam więcej okazji do zdobywania punktów. Mieliśmy tylko dwa treningi z całym zespołem przed przyjazdem do Kanady i teraz zaczynamy widzieć pewne postępy".

"Potrzebujemy czasu razem i musimy być na boisku, aby dotrzeć tam, gdzie chcemy być. Mieliśmy dziś kilka dobrych momentów, ale musimy być w stanie utrzymać je przez cały mecz" – powiedział.

Brazylia zagra ponownie w nocy z czwartku na piątek o godzinie 02:00 (czasu polskiego) z Argentyną, a następnie zmierzy się z Kubą i Stanami Zjednoczonymi w pozostałych meczach pierwszego tygodnia.