Reprezentacja Polski rozbiła Nową Zelandię. Powrót Sochana po trzech latach

Reprezentacja Polski rozbiła Nową Zelandię. Powrót Sochana po trzech latachProfimedia
Reprezentacja Polski gładko rozprawiła się z Nową Zelandią w kolejnym meczu towarzyskim przed walką o igrzyska olimpijskie w Paryżu. Biało-czerwoni wygrali 88:59.

Jeremy Sochan rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i od razu w pierwszej akcji był faulowany – zdobył więc swój pierwszy punkt w kadrze po ponad trzech latach przerwy. Rywale odpowiadali później głównie rzutami z dystansu, chociaż podobnym trafieniem zareagował też Mateusz Ponitka – dzięki temu spotkanie było wyrównane. Po kolejnych rzutach wolnych kapitana kadra była lepsza o pięć punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 21:18.

Zaraz na początku drugiej kwarty Nowa Zelandia doprowadziła do remisu po trójce Reubena Te Rangi. Biało-Czerwoni odpowiedzieli na to serią 9-0, a za dobry fragment można pochwalić m.in. Igora Milicicia. Po późniejszej efektownie wykończonej kontrze przez Aleksandra Balcerowskiego różnica wzrosła aż do 14 punktów. Trójki dokładał również Michał Sokołowski, a przewaga była dość bezpieczna. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:30.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia nadal prezentował solidny poziom w ofensywie, a swoje kolejne akcje kończyli Jeremy Sochan i Mateusz Ponitka. Rywale nie byli w stanie realnie odrabiać strat. Dzięki trójce Michała Sokołowskiego różnica wzrosła nawet do 20 punktów. Po 30 minutach było 62:44. Kolejną część meczu Biało-Czerwoni rozpoczęli od małej serii 6-0 i mogli czuć się jeszcze bardziej komfortowo. Dobrze prezentowali się Aleksander Balcerowski oraz Igor Milicić, a zwycięstwo już nie było zagrożone. Michał Michalak i Aleksander Dziewa ustalili wynik spotkania ostatecznie na 88:59.

Reprezentacja Polski już w sobotę – ponownie o 18:00 – rozegra kolejny mecz towarzyski. W Arenie Sosnowiec podejmie Filipiny.