Fenerbahce Szymańskiego pokonało Antalyaspor i goni Galatasaray w tabeli

Dusan Tadic wyrównał na 1:0 w 63. minucie meczu
Dusan Tadic wyrównał na 1:0 w 63. minucie meczuFenerbahçe SK
Prowadzone przez José Mourinho tureckie Fenerbahce wygrało 2:0 z Antalyaspor w niedzielę w 7. kolejce tureckiej Super League i wspięło się na drugie miejsce w lidze, wyprzedzając Samsunspor. Ponieważ Galata zgubiła punkty remisem 3:3 w derbach zachodniego Stambułu, strata Kanarków do lidera wynosi już tylko trzy punkty.

Edinem Dzeko z przodu i Sebastianem Szymańskim za jego plecami, Fenerbahçe dominowało w pierwszej połowie nad Antalyasporem Jakuba Kałuzińskiego, ale nie zdołało trafić do siatki.

W szatni José Mourinho dokonał dwóch zmian, wprowadzając Brazylijczyka Freda i Kosticia na drugą połowę. Zmiany portugalskiego trenera przyniosły efekt, ponieważ to Fred zapewnił asystę przy trafieniu na 1:0, zdobytym przez Dusana Tadicia w 63. minucie.

W 79. minucie Mourinho zmienił również napastnika, wprowadzając En Nesyriego w miejsce Dzeko, a dwie minuty później Thalisson Kelven pechowo strzelił na 2:0 do własnej siatki, w sytuacji, która została jeszcze potwierdzona przez VAR.

Dzięki tej wygranej Fenerbahce osiągnęło 16 punktów, wyprzedziło Samsunspor na 2. miejscu w tabeli i pozostało w pogoni za liderami Galatasaray, którzy mają 19 punktów.

Sebastian Szymański spędził na boisku 83 minuty, Jakub Kałuziński zszedł nieco wcześniej, w 74. minucie.