Pulisic i Leao sprawiają, że Milan błyszczy. Wysoka wygrana z Cagliari

Christian Pulisic świętuje zdobycie bramki
Christian Pulisic świętuje zdobycie bramkiČTK / AP / Jonathan Moscrop
Milan przerwał serię sześciu meczów bez zwycięstwa (w tym czterech w lidze) w wielkim stylu. Pierwszy dublet w barwach klubu zaliczył Pulisic, a na liście strzelców znaleźli się też Bennacer, Reijnders i Leao.

Milan powrócił do zwycięstwa po trzech punktach w ostatnich czterech meczach Serie A (trzy remisy i jedna porażka). Trener Pioli potwierdził niespodzianki ogłoszone w przeddzień meczu, pomijając wybór do jedenastki zarówno Theo Hernandeza, jak i Rafaela Leao. Z przodu trójząb stworzyli Pulisic, Giroud i Chukwueze.

Milan rozpoczął od prób zdobywania przestrzeni i ataku, ale Cagliari było ostrożne, blokując linie podań i nie pozostawiając Rossonerim pola manewru. Wyspiarze początkowo nie byli przesadnie niepokojeni przez zespół Pioliego, która była zbyt wolna, by stwarzać problemy.

Podopieczni Claudio Ranieriego bronili się kompaktowo, licząc na kontrataki, ale niedokładność udaremniała ich próby. Jedyny prawdziwy przebłysk w zbyt statecznej pierwszej połowie nastąpił w 35. minucie, gdy AC Milan objął prowadzenie za sprawą Bennacera, który wykorzystał odbicie przez bramkarza strzału Chukwueze podanego przez Pulisika.

W drugiej połowie Pioli zdecydował się jednak zastąpić Chukwueze Rafaelem Leao, a Portugalczyk natychmiast pokazał swoje umiejętności, trafiając w poprzeczkę z kontry po dośrodkowaniu Pulisika. Milan był żywszy właśnie dzięki skrzydłowemu, który w 59. minucie odwdzięczył się podaniem do Amerykanina.

Nie było jednak nawet czasu na radość, bo po trzech minutach Cagliari niespodziewanie zdołało zmniejszyć dystans za sprawą Nandeza, po dośrodkowaniu Zappy. Gol nie zmienił jednak dynamiki meczu, teraz już biegnącej całkowicie na korzyść Rossonerich, którzy w 74 minucie doprowadzili do stanu 3:1 świetnym strzałem Reijndersa z 25 metrów.

O ile z przodu Milanowi w końcu udało się stworzyć zagrożenie, z tyłu gospodarze nadal byli zbyt chwiejni, a Cagliari prawie znalazło drugiego gola, gdy Shomudorov trafił w poprzeczkę, a Mina spudłował.

Niebezpieczeństwo obudziło Rossonerich, którzy w 83. minucie - ponownie z Leao  swobodnie biegającym i skaczącym nad Scuffetem - znaleźli czwartą bramkę.

Pulisic miał jeszcze czas na skompletowanie pierwszego dubletu w Serie A i w 86. minucie, po dośrodkowaniu Okafora, gdy podwyższył na 5:1.

Milan ze zdobytymi trzema punktami zapewnił sobie drugie miejsce z dorobkiem 74 pkt, podczas gdy Cagliari pozostało na 15. pozycji z 33 punktami.