Bayer kontynuuje zwycięską passę i wraca na fotel lidera Bundesligi

Bayer kontynuuje zwycięską passę i wraca na fotel lidera BundesligiAFP
Do tej pory niepokonany w Bundeslidze Bayer Leverkusen wygrał 4:0 z Unionem Berlin, dzięki czemu przedłużył swoją zwycięską serię do 12 spotkań i wrócił na pierwsze miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając o dwa punkty Bayern Monachium.

W 23. minucie będący w formie Alejandro Grimaldo uderzył zza pola karnego i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a Bayer nie wykorzystał jeszcze kilku szans w udanej pierwszej połowie.

Odilon Kossounou strzelił kolejnego gola w 57. minucie, po czym Jonathan Tah w 73. minucie trafił z woleja uderzeniem po dalszym słupku słupek, zabijając mecz.

Gospodarze jednak na tym nie skończyli i Nathan Tella w 83. minucie ustalił wynik meczu.

Zespół Xabiego Alonso, który jak dotąd w każdym meczu ligowym w tym sezonie strzelał co najmniej dwa gole, wygrał swoje ostatnie siedem meczów w Bundeslidze.

Bayer prowadzi w tabeli z 31 punktami, a Bayern Monachium jest na drugim miejscu, mając 29 oczek.