Ronaldo strzela gola w rocznicę urodzin ojca, a Al Nassr pokonuje Al Rayyan w azjatyckiej LM

Cristiano Ronaldo zadedykował gola ojcu, który w poniedziałek skończyłby 71 lat
Cristiano Ronaldo zadedykował gola ojcu, który w poniedziałek skończyłby 71 latYASSER BAKHSH/GETTY IMAGES EUROPE/Getty Images via AFP
Po remisie w pierwszej rundzie Azjatyckiej Ligi Mistrzów, który doprowadził do odejścia Luisa Castro, Al Nassr kontynuował dobrą formę pod wodzą Pioliego, wygrywając 2:1 z katarskim Al Rayyan w poniedziałek w drugiej kolejce rozgrywek. Cristiano Ronaldo ponownie odegrał kluczową rolę i zadedykował bramkę swojemu ojcu, który w poniedziałek skończyłby 71 lat.

Al Rayyan rozpoczęło rozgrywki od porażki 1:3 z Al Hilal Jorge Jesusa i nie było im łatwo także w starciu z wicemistrzami Arabii Saudyjskiej.

Pierwsza połowa była wyrównana, a David Garcia z Kataru stworzył dobrą okazję, ale świetnie obronił strzał Bento, utrzymując wynik na wyrównanym poziomie.

Impas został jednak przełamany tuż przed przerwą, gdy Al Ghannan dośrodkował na głowę Sadio Mane, który zdobył pierwszego gola w meczu.

W drugiej połowie Cristiano Ronaldo odegrał główną rolę. Portugalski napastnik był zaangażowany w atak Al Nassr i w 49. minucie podwyższył na 2:0, ale bramka została anulowana przez VAR za spalony.

Pomimo tego momentu, Portugalczyk kontynuował swój charakterystyczny głód gry i w 76. minucie zdobył drugiego gola dla swojej drużyny, po dobrym zagraniu Al Ghareeba i pięknym uderzeniu lewą nogą. Świętując, napastnik zadedykował bramkę swojemu ojcu, który urodził się 30 września 1953 roku.

W końcówce spotkania Brazylijczyk Roger Guedes strzelił z dystansu, ale Al Nassr utrzymał wynik, dzięki czemu zdobył cztery punkty i zrównał się punktami w tabeli z Al-Saad.