Kolejny popis Matuesza Bogusza w MLS! Dwie bramki i asysta

Kolejny popis Matuesza Bogusza w MLS! Dwie bramki i asystaAFP
Mateusz Bogusz nie przestaje zadziwiać za oceanem i trafia na nagłówki polskich mediów nawet w trakcie Euro 2024, na które przecież nie został powołany. Dzisiaj Polak dołożył do swojego dorobku dwie bramki i asystę w wygranym przez jego Los Angeles FC 6:2 meczu z San Jose Earthquakes.

Ekipa z Los Angeles bardzo wysoko wygrała i już do przerwy miała komfortowe prowadzenie 6:2, ale to Bogusz otworzył strzelanie, więc pod pewnym względem zdobył najważniejszą bramkę w meczu, dzięki której jego zespół zyskał przewagę.

W tym sezonie Polak strzelał już z rzutów wolnych, z dystansu, po szybkich kontrach, więc teraz dołożył gola szczupakiem po dośrodkowaniu z gry. Na jego głowę dośrodkował Sergi Palencia, a polski napastnik zamykał akcję i strzelił głową mocno pod poprzeczkę.

Jeszcze przed przerwą Polak asystował przy bramce na 3:0, a w drugiej części gry dopisał na swoje konto drugiego gola na 5:1. Łącznie w samej lidze ma już w tym sezonie dziewięć goli i cztery asysty.