Pełna dominacja Hiszpanek i pewne trzy punkty w starciu z Kostaryką

Pełna dominacja Hiszpanek i pewne trzy punkty w starciu z KostarykąAFP
Hiszpania rozpoczęła mistrzostwa świata w wyjątkowo dobrym stylu. Na otwarcie grupy C Hiszpanki pokonały 3:0 Kostarykę po trafieniach w pierwszej połowie Aitany Bonmati, Esther Gonzalez, a także jednej bramce samobójczej.

W debiucie obu drużyn na piłkarskim mundialu kobiet w 2015 roku padł remis, ale obecnie Hiszpanki są szóste w rankingu FIFA, co było widać po przebiegu spotkania, w którym strzeliły trzy bramki w sześć minut.

Alexia Putellas, dwukrotna zdobywczyni Złotej Piłki, znalazła się dzisiaj jedynie wśród rezerwowych, ponieważ wraca do zdrowia po kontuzji, ale jej obecność na boisku nie była konieczna, bo Bonmati i Gonzalez bardzo dobrze radziły sobie w polu karnym rywalek.

Bramkarka Kostaryki Daniela Solera obroniła rzut karny w pierwszej połowie i uratowała swój zespół kilkoma interwencjami przed jeszcze wyższą porażką. Hiszpanki ani razu nie doświadczyły jednak zagrożenia pod własną bramką i pewnie objęły prowadzenie w grupie, w której zagrają też Japonia i Zambia.