Jamajka wygrywa z Panamą i przedłuża swoje szanse na awans do 1/8 finału

Jamajka wygrywa z Panamą i przedłuża swoje szanse na awans do 1/8 finałuAFP
Allyson Swaby strzeliła jedyną bramkę spotkania, w którym Jamajka pokonała Panamę 1:0 i tym samym podtrzymała swoje szanse na awans do fazy pucharowej.

Panama odpadła za to z turnieju, ponieważ mając zerowy dorobek punktowy nie jest już w stanie dogonić Francji i Jamajki, które mają po cztery oczka.

W pierwszej połowie zabrakło bramek, ale grę prowadziła Jamajka, która nieustannie zmuszała do wysiłku bramkarkę Panamy Yenith Bailey. Tuż przed przerwą popisała się ona jedną z najlepszych interwencji spotkania, gdy końcówkami palców sięgnęła uderzenie z rzutu wolnego Bailey.

Debiutująca na mundialu Panama wyszła z nową energię na drugą połowę i potrafiła stworzyć sobie świetną okazję, której po strzale głową nie wykorzystała Lineth Cenedo. Byłby to pierwszy gol na mistrzostwach świata kobiet dla tego kraju.

Jamajka wytrzymała jednak tę szarżę i w 56. minucie doszło do najważniejszego wydarzenia spotkania. Trudi Carter dośrodkowała w pole karnego z rzutu rożnego, a tam znalazła się Swaby, która pod nieobecność ukaranej czerwoną kartką w meczu z Francją Khadijy Shaw pełniła rolę kapitana zespołu. Tym samym wyprowadziła Jamajkę na prowadzenie.

Wynik ten udało się jej utrzymać do końca, po czym zaczęło się świętowanie pierwszego triumfu na mistrzstwach świata. Panama na pożegnanie z mundialem zagra z Francją, z kolei Jamajka zmierzy się z Brazylią.