Argentyna i RPA remisują 2:2 i ich szanse na wyjście z grupy bardzo maleją

Reprezentantki Argentyny odrobiły stratę dwóch goli w pięć minut
Reprezentantki Argentyny odrobiły stratę dwóch goli w pięć minutAFP
Argentyna i RPA wywalczyły w piątek na stadionie w Dunedin emocjonujący remis 2:2 w walce o przetrwanie w grupie G. Dzięki temu obie drużyny pozostały przy życiu w turnieju, ale ich nadzieje na dalszy awans zmalały.

Argentynki musiały walczyć z wynikiem 0:2, po tym, jak Afrykanki strzeliły gole przez Lindę Mot Ihalo w pierwszej połowie i Thembi Kgatlana w 66. minucie. Motlhalo wpakowała piłkę do siatki z podania od Kgatlany po tym, jak skrzydłowa dobiegła do długiej piłki, a argentyńskie zawodniczki stały w miejscu, zakładając, że była na spalonym. VAR potwierdził, że tak nie było.

Pomimo zgrabnych akcji w ataku, Argentyna nie była w stanie zagrozić Kaylin Swart w bramce RPA, a ich pierwsze próby zdobycia gola miały miejsce dopiero w drugiej połowie. W 74. minucie Sophia Braun oddała piękny strzał z dystansu, który wpadł w róg bramki i zmniejszył różnicę do jednego gola. Pięć minut później Romina Nunez strzałem głową doprowadziła do wyrównania.

Remis sprawił, że obie drużyny mają na koncie zaledwie jeden punkt – pierwszy od pięciu meczów RPA na mistrzostwach świata – i wydaje się mało prawdopodobne, aby awansowały w grupie, w której znajdują się również europejscy giganci Szwecja i Włochy, którzy zagrają później. Argentyna zmierzy się ze Szwecją w środę, podczas gdy RPA zagra z Włochami w tym samym czasie, a obie drużyny chcą po raz pierwszy awansować do 1/8.