Rennes sygnalizuje wysoką formę na starcie sezonu, Lyon rozbity w Ligue 1

Meister wpisał się na listę strzelców w wygranym 3-0 meczu z Lyonem
Meister wpisał się na listę strzelców w wygranym 3-0 meczu z LyonemProfimedia
Stade Rennais rozpoczęło ligę od solidnego zwycięstwa 3:0 nad Olympique Lyonnais. Dwa gole w dwie minuty w pierwszej połowie autorstwa Benjamina Bourigeauda i Amine'a Gouiriego dały drużynie prowadzenie 2:0, a po przerwie Henrik Meister wykończył akcję i podpisał się pod końcowym wynikiem.

Ostatni mecz niedzieli w Ligue 1 na Roazhon Park dostarczył bardzo pozytywnych emocji kibicom Rennes, których drużyna objęła wygodne prowadzenie już między 18 a 21. minutą.

Sprawdź komplet statystyk meczu Rennes - Lyon

Najpierw Ludovic Blas wywalczył rzut wolny w niebezpiecznej pozycji, tuż przed polem karnym. Bourigeaud uderzeniem obił piłkę o jednego zawodników, jej lot zmylił bramkarza i gol wysunął gospodarzy na prowadzenie.

Zanim Lyon zdążył się pozbierać, Gouiri dołożył drugą bramkę dwie minuty później, czujnie wykorzystując katastrofalny błąd w defensywie, po którym mógł minąć bramkarza z piłką. Przyjezdni byli rozbici i kompletnie nic im nie wychodziło. Nawet rzut karny otrzymany w 71. minucie został zmarnowany przez Georgesa Mikautadze, który z dużą siłą kopnął zbyt blisko rąk bramkarza.

Nie zanosiło się na wielki powrót, ale na wszelki wypadek duński napastnik Meister rozstrzygnął mecz w pierwszej minucie doliczonego czasu gry strzałem pod dalszy słupek ze skraju pola karnego.