Liga Mistrzów NA ŻYWO: Bayern i Real pokonane, Atletico rozbite, wielki powrót Juve!

Liga Mistrzów NA ŻYWO: Czy Skorupski zatrzyma Liverpool, a Bayern podbije Birmingham?AFP
Pierwszy dzień 2. kolejki Ligi Mistrzów już za nami, zdominowały go wysokie wygrane faworytów. Czy w środę doczekamy się większych niespodzianek? Na żywo relacjonujemy kluczowe wydarzenia z dziewięciu boisk, na których czeka nas – miejmy nadzieję – wielkie widowisko.

23:19 Na szczycie Ligi Mistrzów jest naprawdę ciasno! Nie tylko pierwsza piątka, ale pierwsza siódemka (poza wskazanymi również Benfica i Juventus) dzieli 6 pkt, dlatego tak ważny w nowym formacie jest bilans bramkowy.

Czołówka tabeli Ligi Mistrzów po 2 kolejkach
Czołówka tabeli Ligi Mistrzów po 2 kolejkachFlashscore

23:14 Bardzo dużo działo się do ostatnich chwil na europejskich stadionach. Obszerne podsumowania meczów znajdziecie w aktualnościach, poniżej lista ostatecznych wyników środowych spotkań:

Sturm Graz – Club Brugge 0:1

23:06 Nieprawdopodobny scenariusz, o którym wkrótce napiszemy znacznie więcej w osobnej publikacji. Juventus po stracie bramkarza za czerwoną kartkę był w stanie odrobić stratę i uzyskać prowadzenie, by wygrać 3:2 z RB Lipsk na Red Bull Arenie. Koniecznie sprawdźcie przegląd statystyk z tego spotkania.

23:02 Przytłaczająca przewaga Bayernu - tak było do ostatnich sekund doliczonego czasu. Może i było, ale na wielkich ekranach wciąż widniało 1:0. Bawarczycy wracają z Villa Park z niczym po golu Durana, który wszedł w 70. minucie, a zdecydował o losach meczu w 79!

Aston Villa - Real Madryt - statystyki meczu
Aston Villa - Real Madryt - statystyki meczuOpta by Stats Perform

22:59 Rzut karny z doliczonego czasu pierwszej połowy przesądził! Mimo drastycznej przewagi Realu Madryt w grze piłką, Królewscy nie byli w stanie odrobić straty po przerwie, ba, nie mieli nawet jednego strzału w światło bramkę. Mastify z Francji dokonały historycznego wyczynu!

Statystyki meczu Lille - Real Madryt
Statystyki meczu Lille - Real MadrytOpta by Stats Perform

22:56 Zwycięstwa 1:0 udało się utrzymać Aston Villi (z Bayernem!), Lille OSC (z Realem Madryt!) i Club Brugge (ze Sturmem Graz). Jeszcze tylko dwa stadiony żyją. Juventus prowadzi 3:2 z RB Lipsk, a Dinamo remisuje 2:2 z Monaco po tym, jak Zakaria z karnego wyrównał w 90. minucie.

22:53 Koniec meczu na Anfield. Niespodzianki nie było, Liverpool dowozi wygraną 2:0. Według obliczeń systemu Flashscore najlepszą postacią w ekipie gości był Kacper Urbański i nie mamy nic przeciwko takiej ocenie.

Składy i noty za mecz Liverpool - Bologna
Składy i noty za mecz Liverpool - BolognaFlashscore

22:47 Syn wielkiego ojca jest autorem być może wielkiego powrotu Juventusu! W Lipsku grający w osłabieniu Bianconeri prowadzą już 3:2 po golu autorstwa 21-letniego Francisco Conceicao, który obszedł obronę jak kołki.

22:46 Tak koszmarnej nocy w Lizbonie nikt z madryckiej delegacji chyba sobie nie wyobrażał. Po drugim wykorzystanym rzucie karnym Benfica ma już 4:0 na tablicy wyników.

22:40 AS Monaco ma kontakt w Zagrzebiu, ale do sukcesu droga wciąż długa. Długo trwała analiza bramki, dlatego do ostatniego kwadransa na pewno będą doliczone kolejne minuty. Faworyci zdążą odrobić stratę?

22:39 Aston Villa jednak ma prowadzenie! W 79. minucie Jhon Duran wykorzystał nieporadność obrony i wprawił kibiców na Villa Park w euforię, jest 1:0.

22:36 Benfica nokautuje Atletico! Na Estadio da Luz jest już 3:0 dla Orłów, a najnowszego gola zdobył precyzyjną główką Alexander Bah.

22:35 Pisaliśmy o opałach, w jakich znalazł się Juventus, tymczasem Dusan Vlahović ma już na koncie dublet, a Stara Dama na ten moment ma punkt za remis 2:2 pomimo gry w osłabieniu. Jeszcze może być ciekawie w Lipsku!

22:33 Mamy podwyższenie prowadzenia na Anfield. Mo Salah pokazał, za co jest tak uwielbiany na Anfield. Na kwadrans przed końcem spotkania z mniej niż 16 metrów zmieścił piłkę przy dalszym słupku, poza zasięgiem wyciągniętego jak struna Skorupskiego. Liverpool - Bologna 2:0.

22:31 Monaco naciskało, Monaco atakowało, a gola na 2:0 strzela Dinamo Zagrzeb. Maksimir szaleje, ponieważ Martin Baturina w 66. minucie przymierzył zza pola karnego i – przy biernej obronie – zmieścił piłkę w bramce Kohna.

22:28 Co za sytuacja Starej Damy w Lipsku! Z czerwoną kartką boisko opuszcza bramkarz Michele Di Gregorio. Żeby go zastąpić, trzeba było zdjąć Kenana Yildiza i wpuścić Mattię Perina, a moment później RB Lipsk otrzymał rzut karny za rękę w polu karnym. Benjamin Sesko ma już dwa gole, RBL prowadzi 2:1 z Juventusem.

22:21 Niewiele ponad godzinę spędził na boisku Kacper Urbański, ale nie ma się czego wstydzić. Swoje 61 minut na Anfield podsumowuje dwoma strzałami z dobrych sytuacji. Pierwszy obronił Alisson, drugi poszedł już w trybuny. Liverpool przeważa, ale w drugiej odsłonie nie doszedł jeszcze do strzału na bramkę Skorupskiego.

Występ Urbańskiego na Anfield w liczbach
Występ Urbańskiego na Anfield w liczbachOpta by Stats Perform / Profimedia

22:15 Sytuacja Atletico w Lizbonie staje się coraz trudniejsza. Po faulu w polu karnym do piłki podszedł 36-letni Angel Di Maria i bezbłędnie pokonał Jana Oblaka. Benfica – Atletico 2:0.

22:14 Kto, jak nie on?! Dusan Vlahović daje wyrównanie Juventusowi po pięciu minutach drugiej połowy. RB Lipsk - Juventus 1:1. Ale takiej piłki od Cambiaso wstyd byłoby nie wykorzystać.

22:04 Witamy na boisku w Klagenfurcie Michała Skórasia! Polak wyszedł z drużyną Club Brugge już z szatni, jako pierwszy zmiennik. Zastąpił Andreasa Skova Olsena.

21:51 Potwornie długo czekali kibice na celny strzał Dinama Zagrzeb, ale doczekali się od razu gola do szatni! W 48. minucie Petar Sucić skończył kontrę dwa na dwa lekką podcinką i w ulewnym deszczu na zagrzebskim Maksimirze trwa niebieska feta. Dinamo – Monaco 1:0 do przerwy.

21:48 Na większości boisk piłkarze zmierzają do szatni, tymczasem w Lille zapachniało sensacją. W doliczonym czasie pierwszej połowy po przewinieniu Camavingi rzut karny dla gospodarzy. Jonathan David nie dał cienia szansy Łuninowi i Lille prowadzi 1:0 z Realem Madryt.

21:34 "Urwał gać!" - chyba to krzyknął Kacper Urbański, gdy jego bardzo dobry strzał został sparowany przez Alissona na rzut rożny. Liverpool wciąż prowadzi 1:0 na Anfield, ale proporcje udało się wyrównać.

21:30 Doczekaliśmy się otwarcia wyniku na Red Bull Arenie. Kontra po nieudanym ataku Juventusu, Lois Openda na lewym skrzydle pognał i doskonale znalazł Benjamina Sesko, a ten prawie złamał poprzeczkę bramki Di Gregorio! RB Lipsk – Juventus 1:0.

21:27 Co za radość na Villa Park! Aston Villa przez dłuższą chwilę cieszyła się z prowadzenia nad wielkim Bayernem. W kompletnym chaosie przed bramką piłkę zmieścił Pau Torres, ale chwilę później fetę zepsuł arbiter – gol padł po spalonym i nie może zostać uznany. Na Villa Park wciąż 0:0.

21:24 Fantastyczny gol dla Club Brugge, który jednak nie będzie nas zbytnio cieszył. To zmiennik Michała Skórasia Christos Tzolis wysuwa mistrzów Belgii na prowadzenie z mistrzami Austrii.

21:15 Benfica obejmuje prowadzenie nad Atletico. Po stracie Colchoneros piłka dotarła do niepilnowanego Akturkoglu, a ten nie okazał litości Oblakowi. Benfica – Atletico 1:0.

21:11 To mógł być pierwszy gol w trwających spotkaniach. Naciskana przez Liverpool Bologna zdołała się odgryźć, gdy Dallinga pokonał Alissona, ale chorągiewka sędziego poszła momentalnie w górę, spalony. Nie udało się gościom? To poradzili sobie gospodarze. Do wrzutki Salaha dobiegł przed bramką Alexis Mac Allister i jest 1:0 dla Liverpoolu!

21:00 GRAMY! Siedem meczów kończących 2. kolejkę Ligi Mistrzów rozpoczętych.

20:55 Siedem meczów przed nami, na razie tylko w jednym na pewno obejrzymy Polaków. Poza Łukaszem Skorupskim i Kacprem Urbańskim na boisku, na ławkach są Matty Cash (Aston Villa - Bayern) i Michał Skóraś (Sturm Graz - Club Brugge).

20:50 Za nami dwa pierwsze spotkania środy, a na koniec 2. kolejki Ligi Mistrzów zostało nam kilka przysmaków. Każdy z siedmiu meczów możecie śledzić na żywo z Flashscore, tutaj będziemy na bieżąco wybierać kluczowe wydarzenia z boisk.

Lista środowych meczów zaplanowanych na 21:00
Lista środowych meczów zaplanowanych na 21:00Flashscore

20:43 Zdecydowanie goręcej było do samego końca w Gironie, gdzie jeszcze po ostatnim rzucie rożnym doliczonego czasu cały stadion domagał się rzutu karnego dla gospodarzy po kontakcie piłki z ręką jednego z zawodników Feyenoordu. Taka decyzja nie zapadła, Feyenoord wygrywa 3:2 na wyjeździe, a katalońska sensacja minionego sezonu tkwi bez punktu po dwóch kolejkach na odległym, 28. miejscu Ligi Mistrzów. Komplet statystyk z tego meczu można znaleźć tutaj.

20:39 Koniec meczu na Veltins Arenie w Gelsenkirchen, Szachtar Donieck przegrywa 0:3 z Atalantą i nie można powiedzieć, by los mistrzów Ukrainy nie był zasłużony. Na tekstowe podsumowanie meczu zapraszamy tutaj.

Statystyki meczu Szachtar - Atalanta
Statystyki meczu Szachtar - AtalantaOpta by Stats Perform

20:22 Girona nie ma chwili wytchnienia. Odrobiona w potężnym znoju strata jednego gola właśnie została przywrócona. Autorem samobójczego trafienia stał się niefortunnie Ladislav Krejci.

20:16 Tymczasem w Katalonii doszło w końcu do wyrównania. Gola na 2:2 strzelił Donny van de Beek na 17 minut przed końcem spotkania.

20:13 Bologna podała pierwszy skład na mecz z Liverpoolem na Anfield. Już od pierwszej minuty, a więc od 21:00, zobaczymy na murawie i Łukasza Skorupskiego, i Kacpra Urbańskiego. Komplet składów obu drużyn znajduje się tutaj.

19:55 Mogli przegrywać 1:3 już do przerwy, ale pozostali przy życiu, a po wznowieniu gry piłkarze Girony byli przekoani, że wyrównali. Radość na trybunach, 2:2 na tablicy, ale po chwili przyszła weryfikacja VAR – przy golu Davida Hancko na 2:2 był spalony, Girona wciąż przegrywa.

19:50 Co za otwarcie drugiej połowy w Gelsenkirchen! Najpierw świeżo wprowadzony Juchym Konoplia był o włos od strzelenia gola kontaktowego dla Szachtara, a moment później Atalanta podwyższa na 3:0. Zappacosta wrzucał piłkę na dalszy słupek, a tam głową do bramki wpakował ją Bellanova.

19:33 Przerwa również w Katalonii, Feyenoord prowadzi 2:1 z Gironą, ale nie zdołał jej uciec mimo rzutu karnego.

19:32 Bogini jest bezlitosna dla Szachtara, który do tej pory nie zdołał oddać choćby niecelnego uderzenia. Tymczasem właśnie stracił drugiego gola po akcji poprowadzonej i zakończonej przez Ademolę Lookmana. Asystował mu Kolasinac, zawodnicy właśnie zeszli na przerwę. Na dowód dominacji gości garść statystyk z pierwszej połowy. Za kwadrans zapraszamy na drugą!

Statystyki meczu Szachtar - Atalanta do przerwy
Statystyki meczu Szachtar - Atalanta do przerwyFlashscore

19:22 Wydawało się, że to już koniec snu Girony. Tuż po stracie bramki sędzia podyktował rzut karny na korzyść Feyenoordu po faulu Ivana Martina. Ayae Ueda podszedł do wapna, ale Gazzaniga przeczytał go jak otwartą księgę i obronił.

19:19 Wielbłąd w defensywie Girony i mamy prowadzenie 2:1 dla Feyenoordu. Po błędzie w wyprowadzeniu piłki doszli do niej goście, a wypuszczony przez Paixao Antoni Milambo nie zawahał się i pokonał golkipera Katalończyków.

19:14 Katalończycy tracą jedną ze swoich wiodących postaci. Jeszcze przed upływem 30 minut z boiska we łzach schodzi Wiktor Cygankow, w jego miejsce wbiega Arnaut Danjuma.

19:10 Feyenoord nie kazał długo czekać na odpowiedź. Po niewiele ponad trzech minutach wykorzystał rzut wolny, w którym piłka znalazła głowę pechowego Yangela Herrery, a ten pokonał swojego bramkarza. Było jeszcze spore zamieszanie i sprawę analizował VAR, ale gol został uznany, mamy 1:1 w Gironie

19:06 Koniec impasu w obu meczach. Girona po rozegraniu kolejnego rzutu rożnego obejmuje prowadzenie po strzale Davida Lopeza. Zaledwie sekundy później 1:0 dla Atalanty po rzucie wolnym, w którym piłka znalazła Berata Djimsitiego na wprost bramki i pokonał Dmytro Riznyka.

19:02 Za nami już kwadrans rozgrywek, ale oglądaliśmy tylko jedno uderzenie wymagające interwencji bramkarza. To dominująca Girona na Estadi Montilivi próbuje napocząć Feyenoord, ale Wiktor Cygankow nie zdołał za pierwszym podejściem pokonać Timona Wellenreuthera. Szachtar i Atalanta w Gelsenkirchen na razie nie otwierają gry.

18:40 Angel Di Maria dziś zagra w ataku przeciwko Atletico. Dokładnie jak podczas finału Ligi Mistrzów w 2014 roku, tyle że wtedy reprezentował barwy Realu Madryt. Dziś gra w Benfice, czy zdoła kolejną drużynę poprowadzić do zwycięstwa?

18:25 Dwa mecze „przystawkowe” rozpoczną się już za 20 minut, ale nie oszukujmy się – nie na nie czekamy najbardziej. Danie główne środy przyjdzie dopiero o 21:00! Przed nami następujące starcia, z których wszystkie najszybciej można śledzić online z Flashscore: