Liga Mistrzów NA ŻYWO: Arsenal triumfuje w Londynie, połowa Kiwiora. Cały mecz Zielińskiego

Zaktualizowany
Liga Mistrzów NA ŻYWO: Piątkowski gra z Brestem, Stuttgart podejmuje Spartę Praga
Liga Mistrzów NA ŻYWO: Piątkowski gra z Brestem, Stuttgart podejmuje Spartę PragaJULIAN FINNEY / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP
Nowy sezon Ligi Mistrzów przynosi także nowy format. Podział na grupy należy już do przeszłości, na scenę wkracza faza ligowa ze zwiększoną liczbą 36 uczestników. We wtorek i środę zostaną rozegrane mecze drugiej rundy. Warto śledzić najważniejsze wydarzenia razem z nami.

22:55 Zwycięstwa Interu, Barcelony i Bayeru Leverkusen, a także remis Sportingu z PSV - jedyne ze spotkań rozpoczynających się o 21:00, które zakończyło się remisem.

Wyniki wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów
Wyniki wtorkowych spotkań Ligi MistrzówFlashscore

22:51 W Londynie Arsenal wygrał z PSG 2:0, a od 46. minuty na placu gry pojawił się Jakub Kiwior.

22:43 Sporting doprowadził do wyrównania z PSV dzięki bramce Daniela Braganki - jego pierwszej w tych rozgrywkach.

22:39 Kolejna bramka Interu w drugiej połowie. Tym razem Mehdi Taremi wykorzystuje rzut karny. Z kolei Barcelona powiększa swoją przewagę do pięciu goli, tym razem dzięki samobójczemu trafieniu Mohameda Camary z Young Boys.

22:38 Fani Celticu, nie musicie czytać tej aktualizacji... Felix Nmecha wszedł z ławki i podwyższył na 7:1 na 10 minut przed końcem starcia.

22:32 Dumny moment dla wychowanka akademii Manchesteru City - James McAtee strzela swoją pierwszą bramkę dla klubu, dzięki czemu The Citizens wygrywają 4:0 ze Slovanem Bratysława.

22:31 Kolej na Lautaro Martineza, który wpisał się na listę strzelców Interu, a przewaga gospodarzy nad Crveną Zvezdą wzrosła do trzech goli.

22:30 PSV także mogło powiększyć swoją przewagę, ale Luuk de Jong nie wykończył odpowiednio tak efektownie rozpoczętej akcji.

22:23 Produktywny to z pewnością słowo opisujące Borussię Dortmund, która prowadzi już 6:1 z Celtikiem, a Serhou Guirassy zdobywa swoją drugą bramkę w meczu.

22:21 Inter z Piotrem Zielińskim w składzie prowadzi już 2:0. W 59. minucie do siatki Crvenej Zvezdy trafił Marko Arnautović.

22:15 To nieuniknione, prawda? Erling Haaland wyrywa się obronie Slovana Bratysława, okrąża bramkarza i zdobywa kolejnego gola w tym sezonie. Manchester City prowadzi 3:0 w stolicy Słowacji.

22:09 Barcelona wygrywa z Young Boys już 4:0 po drugim golu Roberta Lewandowskiego. Z kolei Victor Boniface zdobył swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów dla Bayeru Leverkusen, który objął prowadzenie 1:0 z AC Milan.

21:42 Czy to już koniec strzelania w Dortmundzie? Serhou Guirassy zdobył czwartą bramkę w pierwszej połowie z rzutu karnego, a dwie minuty później Karim Adeyemi skompletował genialnego hat-tricka, jeszcze bardziej pogłębiając nieszczęście Szkotów.

21:41 Kolejne ujęcie z nowym golkiperem Dumy Katalonii.

21:38 Sytuacja szwajcarskiej drużyny Young Boys zmienia się ze złej na gorszą, gdy obrońca Barcelony Inigo Martinez zdobywa gola, który daje jego drużynie prowadzenie 3:0 jeszcze przed przerwą. Wielki moment dla hiszpańskiego środkowego obrońcy, jego pierwszy gol w Lidze Mistrzów.

21:34 Przechodzimy do Hiszpanii, gdzie Barcelona podwoiła swoją przewagę nad Young Boys - Raphinha wpisał się na listę strzelców w 34. minucie. W międzyczasie, w Londynie, Arsenal również podwyższa prowadzenie z PSG - do siatki trafia Bukayo Saka.

21:29 To drugi gol tej nocy zawsze groźnego Karima Adeyemiego, który daje Borussii Dortmund prowadzenie 3:1. Napastnik trafia w górny róg z bardzo wąskiego kąta, dając swojej drużynie przewagę dwóch bramek.

21:22 W hicie wieczoru Arsenal prowadzi z PSG dzięki Kaiowi Havertzowi i asyście Leandro Trossarda. Z kolei Inter zdobył bramkę na San Siro w meczu z Crveną Zvezdą dzięki trafieniu Hakana Calhanoglu.

21:15 To może być długa noc dla Slovana Bratysława... Manchester City ma już dwa gole przewagi, tym razem Phil Foden skorzystał z dogrania Jeremy'ego Doku. W międzyczasie PSV prowadzi w meczu ze Sportingiem za sprawą Holendra Jerdy'ego Schoutena.

21:11 Borussia Dortmund ponownie prowadzi, tym razem za sprawą Karima Adeyemiego - trzeci gol w ciągu pierwszych 12 minut w meczu z Celtikiem.

21:10 GOLE, GOLE, GOLE! W Bratysławie Manchester City objął prowadzenie po strzale Ilkaya Gundogana - jego pierwszym golu dla klubu od czasu powrotu z Barcelony - podczas gdy jego były klub prowadzi Young Boys 1:0 dzięki bramce Roberta Lewandowskiego. Piorunujący początek obserwujemy także w Dortmundzie, gdzie wczesne otwarcie wyniku przez Emre Cana zostało zniwelowane przez Daizena Maedę z Celticu.

21:01 Rozpoczęło się pozostałe siedem meczów - czego możemy się spodziewać dziś wieczorem?

20:56 Jest, pojawił się i będzie podziwiał grę swojego przyszłego klubu. Według hiszpańskich mediów polski bramkarz zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik Blaugrany już w środę.

20:39 Robert Lewandowski oczywiście w pierwszym składzie na mecz z Young Boys, a Szczęsny na trybunach? Miejsce już czeka!

20:38 Na w połowie pustym już stadionie Brest odniósł imponujące zwycięstwo 4:0 nad gospodarzami z Salzburga. Trzy gole w drugiej połowie pozwoliły francuskiej drużynie zapewnić sobie kolejne punkty, a najładniejsze trafienie zaliczył Mathias Pereira Lage. Graczy Salzburga po końcowym gwizdku w tym upokarzającym wieczorze dla austriackiej drużyny pożegnały głośne gwizdy.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

20:34 Koniec spotkania w Niemczech, gdzie Stuttgart i Spartą Praga zremisowały 1:1. Z wyniku bardziej zadowoleni zapewne będą mistrzowie Czech, a niewielu kibiców na stadionie będzie w stanie szybko zapomnieć o niezwykłym rzucie wolnym z Finlandii Kaana Kairinena.

20:21 Piraci z Bretanii kontynuują abordaż w Austrii. Na 4:0 podwyższa Mathias Pereira Lage!

20:17 Zawodnicy Brest są dzisiaj zabójczo skuteczni, francuska drużyna wygrywa już 3:0, a swoją drugą bramkę zdobył Sima! Na stadionie rozlegają się już gwizdy i buczenia, kibice gospodarzy są sfrustrowani takim widowiskiem.

20:01 Przed meczem PSG w Londynie menedżer Luis Enrique oświadczył, że Ousmane Dembele zostanie pominięty w składzie i dotrzymał słowa, ponieważ Francuz jest nieobecny. W drużynie Arsenalu dowodzonej przez kapitana Bukayo Sakę niestety zabrakło miejsca dla Jakuba Kiwiora.

Wyjściowe składy obu drużyn
Wyjściowe składy obu drużynFlashscore

19:53 Oba wczesne mecze Ligi Mistrzów zostały wznowione po przerwie. I w obu nie brakuje emocji!

19:22 Wyrównanie dla Sparty Praga! Znakomity strzał z rzutu wolnego Kaana Kairinena przywrócił równowagę w Stuttgarcie.

19:13 A jednak to debiutanci turnieju z Brestu objęli prowadzenie w Salzburgu. Znakomity atak Francuzów wykończył Abdallah Sima.

18:59 Wydawało się, że gol padnie również w drugim spotkaniu, gdyż do siatki trafił środkowy obrońca Samson Baidoo. Jednak po weryfikacji VAR-u bramka zostaje anulowana ze względu na pozycję spaloną! W Salzburgu nadal jest 0:0.

18:53 Wynik spotkania w Niemczech został otwarty już po siedmiu minutach. Autorem premierowego trafienia tej kolejki został Enzo Millot.

18:40 Kamil Piątkowski w podstawowym składzie RB Salzburg na mecz z Brestem. Czy Polak zaprezentuje się lepiej niż w meczu pierwszej kolejki ze Spartą Praga?

18:30 Pierwszego wieczoru drugiego tygodnia rozgrywek Ligi Mistrzów nie zabraknie intrygujących spotkań. Od 18:45 rozpoczną się dwa wcześniejsze mecze, w których Salzburg podejmie Brest, a Sparta Praga zagra na boisku w Stuttgarcie.